Sportowe sukcesy Garbolewskiego

12-03-2024 21:35

Dzięki hali sportowej „z prawdziwego zdarzenia” ziściło się marzenie uczniów i nauczycieli o obiekcie sportowym, który będzie nowoczesny, funkcjonalny i stworzy wspaniałe warunki do uprawiania sportu. W hali sportowej, w sali fitness, na siłowni i w sali ćwiczeń odbywają się zajęcia lekcyjne, zajęcia pozalekcyjne, treningi. Uczniowie mają godne warunki do ćwiczeń fizycznych, uprawiania sportu, doskonalenia się w wybranych przez siebie dyscyplinach sportowych. Nic więc dziwnego, że szkolne turnieje organizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego cieszą się dużym zainteresowaniem klas, a w zawodach na szczeblu powiatowym nasi uczniowie odnoszą znaczące sukcesy.

5 grudnia nastąpiła szkolna inauguracja zawodów sportowych. Z inicjatywy pani Pauliny Woźnicy odbył się Mikołajkowy Turniej w Piłkę Ręczną Chłopców, który rozegrany został w 2 kategoriach -  klasy I-III i klasy IV-V. Do rozgrywek przystąpiło 11 drużyn. Zwycięzcą turnieju w kategorii klasy I-III została drużyna IIIct, drugie miejsce zajęła II ct, a trzecie III at. W kategorii klas IV-V  zwycięzcą turnieju została klasa IVal, drugie miejsce zajęła IVbt, a miejsce trzecie Vbt.

W lutym odbyły się trzy szkolne turnieje – Mistrzostwa Szkoły ZS CKP 80 w Piłkę Siatkową (15 luty), Turniej Piłki Koszykowej o tytuł Mistrza Szkoły (20 luty) i Szkolny Turniej Piłki Nożnej (luty – eliminacje grupowe i finały 5 marca). Zgromadzona widownia, za każdym razem, miała okazję zobaczyć zacięte mecze na dobrym poziomie, rozgrywane w szybkim tempie, okraszone sztuczkami technicznymi.

W Mistrzostwach Szkoły ZS CKP 80 w Piłkę Siatkową uczestniczyło 15 drużyn z 15 klas. Były one podzielone na 3 grupy po 5 zespołów. Eliminacje grupowe wyłoniły 8 drużyn, które zagrały w ćwierćfinałach. Następnie odbyły się półfinały, mecz o 3 miejsce i finał. Mistrzami Szkoły została drużyna 5bt (K. Fabisiak, Sz. Fronczak, M. Gawor, O. Głażewski, D. Mikołajczyk, M. Sahan, M. Stasiak, J. Tierentiew, J. Winnicki, J. Zając). Drugie miejsce zajęła drużyna reprezentująca klasę 3al. Na podium znalazła się również drużyna 5ct. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia był pan Maciej Misiak, który z dumą podkreślił, że w zawodach wzięło udział 150 uczniów.

W Turnieju Piłki Koszykowej o tytuł Mistrza Szkoły uczestniczyło 13 drużyn męskich i 2 drużyny żeńskie (klasy 2al i 2dt). Mecze w grupie męskiej rozgrywane były systemem grupowym. Mistrzami Szkoły została drużyna z klasy 4al (B. Kryś, K. Kornacki, J.Pomarański, M. Modelewski, M. Michalak, M. Odolczyk, M. Spilaszek, W. Zbińkowski), a wicemistrzami drużyna z klasy 5bt. W grupie żeńskiej tytuł Mistrzyń Szkoły zdobyła klasa 2al (M. Nowak, A. Balcerak, J. Janczak, d. Łukasik, A. Owczarek).

Turniej, który już od kilku lat organizuje pani Iwona Pakulska,  ma na celu  popularyzację koszykówki jako formy spędzania wolnego czasu i propagowanie zdrowego stylu życia.

W Szkolnym Turniej Piłki Nożnej udział wzięły 23 drużyny. Warto zaznaczyć, że drużyna z klasy 2al jako jedyna w szkole wystawiła w składzie zarówno chłopców, jak i dziewczęta. Zespoły zostały podzielone na 7 grup eliminacyjnych, z których do dalszego etapu przechodziła drużyna, która zajęła 1 miejsce w grupie. Z grupy A (najliczniejszej) do dalszej rywalizacji wchodziła też drużyna z drugiego miejsca. 5 marca odbyły się ćwierćfinały, półfinały i finał. Mistrzami Szkoły została drużyna z klasy 5ct (J. Jeznach, B. Terenowicz, M. Tylkowski, B. Rybak, A. Koźlicki, J. Gruczek, P. Stefaniak, H. Włodarczyk). Drugie miejsce zajęła drużyna z klasy 3ct, zaś 3 drużyna z klasy 1ft. Warto wspomnieć, że team z 1ft dzielnie walczył o finał i odpadł dopiero w rzutach karnych z późniejszymi zwycięzcami turnieju. Pomysłodawcą i organizatorem Szkolnego Turnieju Piłki Nożnej był pan Bartosz Targaszewski.

14 lutego męska reprezentacja szkoły, trenowana przez panią Iwonę Pakulską,  po wygraniu Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej szkół ponadpodstawowych w koszykówce, reprezentowała nasz powiat w Międzypowiatowym Finale XXVI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców, rozgrywanym w Komorowie. Team z Osiemdziesiątki (F. Kliszcz, M. Łukasik, M. Vertehel, V. Khoroltsov, J. Fabisiak, D. Mikołajczyk, M. Stasiak, J. Tierentiew, C. Olkowicz, P. Pietrzak, B. Reczulski i J. Wąsowicz) nie tylko dobrze się zaprezentował i zajął 6 miejsce, ale przede wszystkim zdobył cenne doświadczenie i obycie w turnieju wyższej rangi.

29 lutego odbyły się Powiatowe Zawody w Piłkę Siatkową. Gospodarzem był ZS CKP. Team z Osiemdziesiątki (P. Pietrzak, M. Przydworski, K. Gajaszek, J. Górnicki, B. Kopiec, W. Michałowski, M. Gawor, D. Mikołajczyk, K.Rybicki, J. Fabisiak, M. Kędra, M. Sahan, M. Spilaszek i M. Jańczak), trenowany przez pana Macieja Misiaka nie miał sobie równych i w pięknym stylu wywalczył 1 miejsce, pokonując w finale drużynę z Iwaszkiewicza.

8 marca po raz kolejny Garbolewski w swych gościnnych progach powitał drużyny ze szkół ponadpodstawowych, organizując tym razem Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Ręczną.  Męski team z ZS CKP (J. Fabisiak, M. Marczewski, J. Górnicki, M. Gawor, B. Kryś, J. Jeznach, D. Mikołajczyk, M. Odolczyk, M. Jańczak, M. Sahan, B. Matych, F. Mikołajczyk, B. Kopiec, M. Spilaszek) okazał się bezkonkurencyjny i po pasjonujących meczach został Mistrzem Powiatu, a żeńska drużyna zajęła 2 miejsce. Obydwa zespoły trenuje pani Paulina Woźnica.

Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym sportowcom i ich trenerom.

Życzymy dalszych sukcesów.

M.Sz.