Świąteczne warsztaty w ZS CKP

22-03-2024 08:39

Warsztaty kreatywne, podczas których uczniowie przygotowują świąteczne ozdoby, mają w ZS CKP już kilkuletnią tradycję. 20 marca uczennice klas 3at (Julia Kawecka i Zuzanna Zielińska) i 2dt (Daria Rutkowska, Weronika Olender, Aleksandra Kuś, Natalia Redes) oraz uczeń z 2dt - Maciej Wasilewski pod kierunkiem pomysłodawczyni przedsięwzięcia pani Karoliny Kossakowskiej i przy czynnym udziale pani Iwony Stachlewskiej wzięli udział w tworzeniu ozdób wielkanocnych. W ciągu kilku godzin młodzi kreatywni, z prostych i ogólnie dostępnych materiałów, stworzyli cudne palmy. Nie było gotowych czy kopiowanych wzorów. Powstałe palmy są wynikiem pomysłowości i inwencji twórczej uczestników warsztatów. Zainteresowanie palmami było tak duże, że od ręki znajdowały nabywców. Po raz kolejny okazało się, że w Osiemdziesiątce, która przecież na ogół kojarzy się ze szkołą kształcącą w kierunkach technicznych i matematycznych, można rozwijać także zdolności artystyczne.

M. Sz