Garbolewski wygrywa Szkolne Mistrzostwa Sochaczewa w Trio Basket

22-03-2024 19:22

21 marca 2024 roku w  ZS CKP w Sochaczewie zostały rozegrane Szkolne Mistrzostwa Sochaczewa w Trio Basket. Pomysłodawcami i organizatorami imprezy, która odbywa się od 2010 roku (z przerwą wymuszoną pandemią) są nauczyciele z Garbolewskiego  – pani Iwona Pakulska i pan Tomasz Ertman. W tej edycji wspierani także przez pana Bartosza Targaszewskiego. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Starostwo Powiatowe, które jest też fundatorem nagród dla zwycięskich drużyn. Turniej ma na celu  popularyzację koszykówki jako formy spędzania wolnego czasu i propagowanie zdrowego stylu życia. W tym roku w zawodach wzięło udział 22 teamów męskich, reprezentujących Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego (15 drużyn), Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego (4 zespoły), Zespół Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza (1 drużyna) i Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina (2 zespoły).  Mistrzostwa otworzyła pani dyrektor ZS CKP Julia Jakubowska, która powitała uczestników i życzyła wszystkim udanych zawodów bez kontuzji i w duchu fair play. Było to tym bardziej istotne, że zespoły same sobie sędziowały, a wszystkie ewentualne spory miały zostać rozstrzygnięte w polubowny sposób w imię przyjacielskiej atmosfery zawodów. Czuwała nad tym klasa 2ct.

Zgromadzona widownia miała okazję zobaczyć zacięte mecze na dobrym poziomie, rozgrywane w szybkim tempie, okraszone sztuczkami technicznymi. Mistrzostwa były rozgrywane systemem pucharowym. Po kilku godzinach gry wyłonione zostały najlepsze zespoły. I miejsce i tytuł Mistrza Sochaczewa w Trio Basket zdobyła drużyna, Bulls Balls (5bt z Garbolewskiego), która w finale pokonała Czarnych Wojowników (reprezentanci LO im. F. Chopina) 4:3. III miejsce zajęli Absolute Pudge (łączona reprezentacja klas I i II z ZSCKP)

Zwycięskie drużyny zostały uhonorowane nagrodami, które ufundowało Starostwo Powiatowe. Pamiątkowe puchary  wręczyła pani dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji Urszula Opasiak, w towarzystwie pani dyrektor ZS CKP Julii Jakubowskiej.

Serdecznie gratulujemy nie tylko zwycięskim zespołom, ale wszystkim uczestnikom turnieju. You are the champions

M. Sz.

Zdjęcia – Szkolne Koło Fotograficzne