Projekt społeczno - gospodarczy w Garbolewskim

03-04-2024 08:43

22 marca st. kpr. Dawid Nowak spotkał się z uczniami klas 4at, 4et i 3at. Celem spotkania było przeprowadzenie akcji promującej 37 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej w Sochaczewie, realizowanej w ramach projektu społeczno – gospodarczego pt. „Rekrutacja w służbie RP” na Akademii Ekonomiczno – Humanistycznej w Warszawie. St. kpr. Dawid Nowak, realizujący w/w projekt, zachęcał przyszłych absolwentów Osiemdziesiątki, żeby związali swoją przyszłość z wojskiem, a konkretniej z sochaczewską jednostką. Określił warunki, jakie muszą spełnić kandydaci, by wstąpić w szeregi armii. Przedstawił możliwości, które otwierają się przed zawodowymi żołnierzami, oraz omówił krok po kroku ścieżkę kariery i profity wynikające z Zawodowej Służby Wojskowej. Bycie żołnierzem zawodowym w sochaczewskiej jednostce  to nie tylko prestiż i dobre zarobki, ale także szanse na rozwój osobisty i karierę. Żołnierze mają możliwość kształcenia się i podnoszenia swoich kwalifikacji na kursach i szkoleniach w kraju i zagranicą. Jednostka zapewnia szkolenia z obsługi i eksploatacji zestawu PATRIOT, kursy na prawo jazdy kategorii C, C+ E, ADR, szkolenia językowe, kursy specjalistyczne oraz szybszy dostęp na kursy podoficerskie i stabilny rozwój zawodowy.

Spotkanie było bardzo ciekawe. Młodzież uzyskała wiele interesujących informacji i być może inspirację odnośnie swoich przyszłych życiowych wyborów.

M.Sz., M.B.