Najlepsi szczypiorniści z Garbolewskiego nagrodzeni

16-04-2024 11:33

12 kwietnia w sali konferencyjnej w ZS CKP odbyła się bardzo miła uroczystość. Pani dyrektor Julia Jakubowska wręczyła dyplomy i medale najlepszym szkolnym zespołom, które wyłonił  Turniej w Piłkę Ręczną, zorganizowany przez nauczycielkę wychowania fizycznego, a zarazem trenerkę reprezentacji Osiemdziesiątki w piłkę ręczną, panią Paulinę Woźnicę. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Turniejem w Piłkę Ręczną został zainaugurowany cykl wydarzeń sportowych, które odbywały się od grudnia do kwietnia. W turnieju wystartowało 11 drużyn, reprezentujących 11 klas z liceum i technikum. Rozgrywki zostały przeprowadzone na dwóch poziomach – klasy I - III i klasy IV – V. Zwycięzcą turnieju w kategorii klasy I – III została drużyna reprezentująca klasę IIIct, drugie miejsce zajęła klasa IIct, a trzecie wywalczyła klasa IIIat. W kategorii klas IV – V triumfowała klasa IVal, drugie miejsce zajęła klasa IVbt, a najniższe miejsce na podium przypadło klasie Vbt. Wart wspomnieć, że gdyby została przyznane specjalna nagroda za wrażenie artystyczne, z pewnością trafiłaby do klasy 3ct. Chłopaki wykazali się nie tylko umiejętnościami sportowymi, ale również zaprezentowali się najciekawiej, jeśli chodzi o image. Szkolny turniej rozgrywany był na wysokim poziomie. Nasi szczypiorniści prezentowali ciekawe rozwiązania podczas rozgrywanych akcji, dobre wyszkolenie techniczne i duże umiejętności przy stałych fragmentach gry. Nic więc dziwnego, że w tej dyscyplinie reprezentacja ZS CKP nie ma sobie równych i w obecnych rozgrywkach powiatowych i międzypowiatowych zgarnęła pełną pulę. Dla trenerki szkolnego teamu, turniej był również okazją do wypatrzenia nowych graczy do drużyny, którzy będą musieli zastąpić godnie obecnych, kończących za dwa tygodnie szkołę.

Gratulujemy wszystkim zwycięskim zespołom i życzymy dalszych sukcesów.

M.Sz.