Dzień Otwarty w ZS CKP

19-04-2024 10:24

Dnia 19 kwietnia 2024 roku Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego zaprosił w swe gościnne progi uczniów klas ósmych i ich rodziców na Dzień Otwarty. Dyrekcja, nauczyciele i obecni uczniowie chcieli pokazać przyszłym pierwszakom szkołę „od podszewki”, oraz to, jak wygląda zwykły dzień nauki.

Dzień Otwarty rozpoczął się o 13.00 spotkaniem w sali gimnastycznej. Pani dyrektor Julia Jakubowska przywitała zgromadzonych gości i w kilku zdaniach przedstawiła najważniejsze fakty dotyczące Osiemdziesiątki. Następnie sceną zawładnęli uczniowie, którzy swym młodszym koleżankom i kolegom w zabawny i dowcipny sposób zaprezentowali typy szkół, do których będzie można od września uczęszczać w Garbolewskim  – Technikum i Szkołę Branżową Pierwszego Stopnia oraz konkretne klasy, które zostaną utworzone w nowym roku szkolnym. Podczas części artystycznej przedstawiciele społeczności szkolnej starali się pokazać, że ZS CKP to szkoła wielu możliwości, która nie tylko kształci w zawodach, które są zawodami przyszłości i na które będzie wzrastać zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy, ale proponuje także działania, które pozwalają rozwijać zainteresowania, ciekawie i aktywnie spędzać czas wolny i włączyć się w pomoc innym. Ponieważ sport stanowi istotny element edukacji w Osiemdziesiątce, nie mogło go zabraknąć i na Dniu Otwartym. Kilku reprezentantów szkoły dało pokaz swych umiejętności w rugby, w piłkę nożną, piłkę koszykową i w piłkę ręczną. Gwiazdami Dnia Otwartego okazały się czirliderki. Dziewczyny zaprezentowały układ, w którym pokazały pełnię swoich możliwości tanecznych, sportowych i akrobatycznych. Część oficjalną zakończył występ wokalny Mateusza Gawora, za chwilę już absolwenta Osiemdziesiątki i pokaz taneczny ucznia klasy 1ct. Czarek Walkowski wraz z partnerką w brawurowy sposób zatańczyli cha cha, rumbę i sambę.

Po części oficjalnej przyszli uczniowie mieli możliwość odbycia spacerów po budynkach szkolnych, zajrzenia dosłownie w każde miejsce, przeprowadzenia rozmów z uczniami i nauczycielami, obejrzenia pracowni, odbycia spotkań, które miały na celu szczegółowe omówienie poszczególnych zawodów, w których można się kształcić w Garbolewskim, a także  sprawdzenie swoich predyspozycji do danego zawodu. Na stoiskach usytuowanych na korytarzu na pierwszym piętrze była okazja do zapoznania się z historią szkoły i jej teraźniejszością – kołami zainteresowań, organizacjami działającymi w placówce, programami unijnymi i zawodowymi, w których Osiemdziesiątka uczestniczy, a także firmami, uczelniami i instytucjami, które współpracują z ZS CKP. Uczestnicy Dnia Otwartego mieli także możliwość wzięcia udziału w lekcji otwartej z języka angielskiego. Podczas zajęć mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe w zabawach i quizach. Z kolei umysły ścisłe miały okazję spróbować swych sił, rozwiązując zagadki i rebusy matematyczne.

Dzień Otwarty był bardzo udanym wydarzeniem. ZS CKP gościł bardzo wielu młodych ludzi z okolicznych szkół podstawowych, którzy, o czym można było posłuchać podczas rozmów w kuluarach, byli pod dużym wrażeniem szkoły i deklarowali, że chętnie podejmą w niej naukę.

Wobec tego dziękujemy za wizytę i do zobaczenia.

M.Sz.

Zdjęcia – Szkolne Koło Fotograficzne

Fotorelacja z Dnia Otwartego wkrótce na stronie szkoły, a filmik na FB szkoły.