starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Strona główna Kontakt Hala Sportowa Harmonogram egzaminów zawodowych - sesja lato 2024 Egzamin Maturalny - Formuła 2023 Aktualności Rekrutacja Historia szkoły Patron szkoły O szkole Stowarzyszenie Rozwój Osiemdziesiątki Dla ucznia i rodzica Dokumenty szkolne Klauzula RODO Klauzula monitoringu Klauzula dostępności Programy i Projekty Unijne Kącik pedagoga i psychologa Archiwum Linki zewnętrzne Gazetka szkolna Redakcja strony Plan lekcji Szkoły dla dorosłych Wersja kontrastowa

Zwycięstwo Osiemdziesiątki w biegach przełajowych

24-04-2024 08:17

A A A

Oliwia Matyska i Adrian Czułek  z Osiemdziesiątki wywalczyli pierwsze miejsce dla ZS CKP

 12  kwietnia dwoje uczniów naszej szkoły wzięło udział  w XXVII Wiosennych Powiatowych Mistrzostwach LZS Powiatu Żyrardowskiego w Biegach Przełajowych. Nasi biegacze zajęli pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych.

 W zawodach, które odbyły się w Osuchowie  k/Mszczonowa, wystartowało ok. 500 uczestników. Byli wśród nich Oliwia Matyska uczennica pierwszej klasy LO w ZS CKP oraz Adrian Czułek z If Technikum. Oboje na stałe trenują w klubie Filipides w Teresinie.

Adrian- 185 cm wzrostu, trenuje od dwóch lat i jak zapewnia, sprawia mu to ogromną frajdę. Jego ulubione dystanse to: 300 i 400 metrów, a biegi przełajowe są tylko dodatkiem, próbą wytrzymałościową i wzmocnieniem dla organizmu. Zdecydowanie woli biegać na bieżni. Jednak tym razem przebiegł dystans 1200 metrów w terenie. Trenuje trzy razy w tygodniu od 1,5 do 2 godzin, łatwo nie jest, ale daje radę, godzi naukę i szkołę.

Oliwia biega na krótkich i dłuższych dystansach: 60, 200, 300 i 600 metrów, uczestniczy w biegach przełajowych,  podobnie jak Adrian. Najlepsze wyniki uzyskuje w biegach na 600 metrów – jej czas 1,45 sek. Podobnie jak Adrian trenuje od dwóch lat. Ma doskonałe warunki fizyczne - 175 cm, waga 45 kilogramów. Nie planuje porzucić biegania, ponieważ sprawia ono jej wielką radość i pozwala zapomnieć o problemach, to jest doskonały reset. Oboje są pod czujnym okiem trenera Andrzeja Andryszczyka. 

gbg

ZOBACZ GALERIE

powiat sochaczew powiat sochaczew powiat sochaczew
143798 odwiedzin