Nasza wizyta w Bibliotece Pedagogicznej.

26-04-2024 11:28

Czy biblioteka, a w szczególności Biblioteka Pedagogiczna, może kojarzyć się z klockami? Naszym uczniom  już tak.

W środę (24 kwietnia) wybrani uczniowie z klasy 2CT oraz 4CT, pod opieką p. Renaty Cis i p. Anna Świnogi, mieli niepowtarzalną okazję, uczestniczyć w „Warsztatach myślenia kreatywnego” z wykorzystaniem innowacyjnej metody MuBaBaO, czyli budowania klockami.

Pomysłodawcom tej metody jest Michał Malinowski – dyrektor i kustosz Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Konstancinie-Jeziornie, ale też pedagog, trener, artysta, pisarz, podróżnik, opowiadacz i etnograf.

Pomysłowość naszej młodzieży nie miała granic. Każdy wykazał się zaangażowaniem i kreatywnością w tworzeniu swoich projektów, nie bojąc się równocześnie eksperymentowania. Ograniczała ich przecież tylko wyobraźnia.

Dziękujemy pracownikom  Biblioteki Pedagogicznej w Sochaczewie za zaproszenie oraz interesującą lekcję „myślenia kreatywnego”.

Zdjęcia R. C. i SzKF