Żegnaj szkoło, witaj dorosłe życie – ZS CKP pożegnał maturzystów

30-04-2024 16:28

26 kwietnia to dzień, na który część uczniów klas programowo najwyższych czekała z radością, a część ze smutkiem. Wszak to ostatnie zakończenie roku szkolnego, w którym przyszło im uczestniczyć. Otrzymując świadectwo ukończenia szkoły absolwenci odebrali wyniki swojej edukacji w ZS CKP i zakończyli ważny etap w swoim życiu.

Punktualnie o 12.00 sala gimnastyczna zapełniła się odświętnie ubraną młodzieżą z liceum, technikum i ze szkoły branżowej drugiego stopnia. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły nastąpił pierwszy wzruszający moment – przekazanie sztandaru przez ustępujący poczet sztandarowy młodszemu rocznikowi. Następnie zgromadzeni – kadra kierownicza, zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie odśpiewali hymn państwowy.  Po nim przyszedł czas na ciepłe słowa skierowane do młodzieży. Jako pierwsza zabrała głos pani dyrektor Julia Jakubowska, która podziękowała uczniom za trud podjęty w minionym już roku szkolnym, pogratulowała uzyskanych wyników i życzyła dobrze zdanej matury. Starostwo Powiatowe reprezentowała pani Urszula Opasiak - dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji, która odczytała list od pani starosty Jolanty Gonta i także skierowała do młodzieży gratulacje i najlepsze życzenia na przyszłość. Następnie obie panie dyrektor wręczyły nagrody najlepszym uczniom. Nagrodzonych książkami za bardzo dobre i dobre wyniki w nauce zostało 36 osób. Świadectwa z czerwonym paskiem otrzymało 10 uczniów (5 z liceum i 5 z technikum). Nagrodami Starosty Powiatu Sochaczewskiego zostali nagrodzeni uczniowie, którzy w swoim typie szkoły uzyskali najwyższą średnią ocen – w liceum Aleksandra Łukasik (średnia 5,24), w technikum Dominik Mikołajczyk (średnia 4,89). Były też nagrody specjalne dla 17 uczniów reprezentujących szkołę w zawodach sportowych, dla 13 uczniów, którzy wchodzili w skład pocztu sztandarowego, dla 1 ucznia za uświetnianie uroczystości szkolnych śpiewem i dla 1 ucznia za stronę internetową. Podczas uroczystości zostały wręczone także listy gratulacyjne dla rodziców wyróżnionych uczniów i podziękowania za pracę na rzecz klasy i szkoły.

W trakcie ostatniego, oficjalnego spotkania z klasami pojawiły się łzy wzruszenia u wychowawczyń ( A. Kwiatkowska (5at), L. Sobieraj (5bt), A. Świnoga (5ct), K. Kocimska (5et), J. Bednarek (4al) i G. Mroczkowska (Szkoła Branżowa II Stopnia)), gdy Mateusz Gawor zaśpiewał utwór Maryli Rodowicz „To już było”, a Maciej Kamionka, w imieniu absolwentów, pożegnał szkołę, kadrę pedagogiczną, koleżanki i kolegów.

„Ale to już było i nie wróci więcej”. Na szczęście zostają wspomnienia i w naszych wspomnieniach – nauczycieli i wychowawców będziecie zawsze obecni – rocznik Matura 2024. Mamy nadzieję, że my w Waszych także.

M.Sz.

Zdjęcia – Szkolne Koło Fotograficzne