starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Strona główna Kontakt Hala Sportowa Harmonogram egzaminów zawodowych - sesja lato 2024 Egzamin Maturalny - Formuła 2023 Aktualności Rekrutacja Historia szkoły Patron szkoły O szkole Stowarzyszenie Rozwój Osiemdziesiątki Dla ucznia i rodzica Dokumenty szkolne Klauzula RODO Klauzula monitoringu Klauzula dostępności Programy i Projekty Unijne Kącik pedagoga i psychologa Archiwum Linki zewnętrzne Gazetka szkolna Redakcja strony Plan lekcji Szkoły dla dorosłych Wersja kontrastowa

Ministerialny program w Garbolewskim

27-05-2024 21:46

A A A

Ministerialny program w Garbolewskim

ZSCKP jako jedyna szkoła w powiecie sochaczewskim i jedna z 3500 szkół w Polsce została wybrana do realizacji programu edukacyjno – obronnego „Edukacja z wojskiem”, który został przygotowany i jest realizowany we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej.

24 maja klasa 3et uczestniczyła 3-lekcyjnym szkoleniu, przeprowadzonym przez podporucznika magistra Mirosława Tomaszewskiego – dowódcę plutonu i instruktora z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej 64 batalionu lekkiej piechoty. Podczas zajęć, najpierw teoretycznych w budynku szkoły, a następnie praktycznych na boisku szkolnym prowadzący przekazał treści dotyczące wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz zasadami udzielania pomocy medycznej.

Szkolenie było bardzo interesujące, a pan podporucznik Tomaszewski przekazywał wiedzę w sposób ciekawy i klarowny. Dużym atutem zajęć były ćwiczenia praktyczne, podczas których uczestnicy mieli nie tylko możliwość sprawdzenia przyswojonej, podczas bloku teoretycznego, wiedzy w wykreowanych sytuacjach zagrożenia, ale także nabycia umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności i zachowania w sytuacjach kryzysowych. Na koniec szkolenia uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w programie „Edukacja z wojskiem”. Z całą pewnością, dzięki uczestniczeniu w programie, wzrosła świadomość uczniów klasy 3et w obszarach obronności i bezpieczeństwa.

M. Sz.

Zdjęcia – Szkolne Koło Fotograficzne

 

 

 

ZOBACZ GALERIE

powiat sochaczew powiat sochaczew powiat sochaczew
150126 odwiedzin