Złoty i srebrny wilk dla uczniów z ZS CKP w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii

28-05-2024 11:45

Złoty i srebrny wilk dla uczniów z ZS CKP w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii

Adam Brodecki i Piotr Kujawa z klasy trzeciej technikum w zawodzie technik informatyk razem z grupą informatycznych pasjonatów z Ząbkowic Śląskich w zeszłorocznej edycji Olimpiady Zwolnieni z Teorii zdobyli prestiżową nagrodę Srebrnego Wilka za najlepszy projekt w Województwie Dolnośląskim, a także nominację do najlepszego projektu w Polsce. Ubiegłoroczny sukces obudził apetyt na więcej. Dlatego w roku szkolnym 2022/2023 grupa ponownie wystartowała w olimpiadzie ze swoim udoskonalonym projektem notespace 2.0 - darmową platformą edukacyjną, która ma za zadanie przygotować uczniów do egzaminów za pomocą notatek, filmów, testów i wielu innych metod. Tym razem projekt nie miał sobie równych i został nagrodzony nie tylko ponownie Srebrnym Wilkiem za najlepszy projekt w Województwie Dolnośląskim, ale również Złotym Wilkiem w kategorii Projekt technologiczny. W ramach obecnej X edycji Olimpiady Zwolnieni z Teorii swoje projekty społeczne zrealizowało około 7,5 tysiąca młodych ludzi. Tym bardziej cieszy fakt, że Adam i Piotr odnieśli tak ogromny sukces.

Tegoroczny Wielki Finał olimpiady odbył się 23 maja w Warszawie. Podczas wręczania Złotych Wilków, społecznych Oscarów dla młodych, do finalistów i finalistek przemówili prezeska Fundacji Zwolnieni z Teorii Paula Bruszewska, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, Sekretarz stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej Katarzyna Lubnauer, Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, Prezes ING Bank Śląski Brunon Bartkiewicz, Pierwsza Wiceprezes BGK Marta Postuła oraz Dyrektor Group Public Affairs & ESG Allegro Marta Mikliszańska.

Znamienici goście gratulowali finalistom ich umiejętności i zachęcali, by przekładali wiedzę na praktykę i korzystali z niej każdego dnia, a także by w codziennym życiu stosowali i udoskonalali nabyte podczas tworzenia projektów kompetencje przyszłości, takie jak: współpraca, komunikacja czy przywództwo.

Adam i Piotr mają już konkretne plany na przyszłość. Na razie cieszą się swoim sukcesem, ale, jak sami mówią, nie zamierzają osiąść na laurach. Z pewnością w kolejnym roku szkolnym ponownie o nich usłyszymy.

Gratulacje od całej społeczności szkolnej i życzenia zrealizowania kolejnego projektu. Jesteście wspaniali.

M.Sz.