Srebrny medal dla szczypiornistów Osiemdziesiątki

03-06-2024 08:40

Wspaniały występ  męskiej drużyny w piłkę ręczną Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego i wicemistrzostwo Mazowsza

Znamy zwycięzców Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej, które odbyły się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego  27 i 28 maja. Drużyna sochaczewskiej Osiemdziesiątki obroniła tytuł wicemistrza województwa mazowieckiego. Uległa tylko LO Warszawa -Włochy.  Pojedynek tych zespołów zakończył się wynikiem 19 :15 dla Warszawy, pozostałe mecze drużyna Osiemdziesiątki wygrała: z Wołominem (19:4) i z  Siedlcami (13:7).

Gratulacje i wyrazy uznania dla całego zespołu, który zagrał w składzie: Jakub Fabisiak, Bartłomiej Kopiec, Jakub Górnicki, Mateusz Odolczyk, Marcin Jańczak, Mateusz Gawor, Jakub Jeznach, Dominik Mikołajczyk, Bartosz Kryś - najskuteczniejszy zawodnik Igrzysk – król strzelców, niewątpliwie dominował na parkiecie! - Mateusz Spilaszek, Michał Sahan, Filip Mikołajczyk.

Trzeba zauważyć, że wielu spośród zawodników to tegoroczni maturzyści. Stawili się w komplecie i pokazali ogromną wolę walki. Zarówno w ocenie nauczycieli jak również kibiców stoczyli wyrównany pojedynek i mogą być z siebie dumni. Godziny treningów pod kierunkiem Pauliny Woźnicy  - nauczycielki wychowania fizycznego - przyniosły efekty. Emocje w hali były ogromne, publiczność gorąco dopingowała  swoich zawodników.

- Takie turnieje to wspaniałe widowiska, nasi uczniowie wykazują wolę walki na boisku, a uczniowie zasiadający na trybunach przeżywają zawsze ogromne emocje. Teraz mamy doskonałe warunki zarówno do uprawiania tej dyscypliny sportu jak również do współorganizowania takich wydarzeń. Zawsze chętnie udostępniamy naszą halę sportową – zapewniła dyrektor Osiemdziesiątki Julia Jakubowska.

Medale i wyróżnienia zawodnicy otrzymali z rąk Marcina Odolczyka, dyrektora Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie oraz Zenona Grąbczewskiego, prezesa Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego.

Drugiego dnia Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej  boisko zaanektowały dziewczyny.  Na boisku swoje umiejętności zaprezentowały zawodniczki z Sochaczewa, Warszawy,  Puszczy Mariańskiej, Siedlec, Radzymina, Sobolewa i Mławy. Najlepsza w tych rozgrywkach okazała się Mława.

Sochaczewskie drużyny na rewanż muszą poczekać do następnego roku, do kolejnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, ale na razie cieszymy się z wicemistrzostwa Osiemdziesiątki w piłkę ręczną i podziwiamy za hart ducha oraz wolę walki.

gbg