starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Strona główna Kontakt Hala Sportowa Harmonogram egzaminów zawodowych - sesja lato 2024 Egzamin Maturalny - Formuła 2023 Aktualności Rekrutacja Historia szkoły Patron szkoły O szkole Stowarzyszenie Rozwój Osiemdziesiątki Dla ucznia i rodzica Dokumenty szkolne Klauzula RODO Klauzula monitoringu Klauzula dostępności Programy i Projekty Unijne Kącik pedagoga i psychologa Archiwum Linki zewnętrzne Gazetka szkolna Redakcja strony Plan lekcji Szkoły dla dorosłych Wersja kontrastowa

„Poznaj Garbolewskiego” – 5 edycja Powiatowo – Miejskiej Gry Ulicznej

06-06-2024 11:28

A A A

27 maja odbyła się 5 edycja gry miejskiej, organizowanej przez ZS CKP we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Sochaczewie. Tym razem do udziału w zabawie zostały zaproszone publiczne szkoły podstawowe, które zlokalizowane są na terenie miasta. Wszystkie przyjęły zaproszenie. Na starcie pojawiło się 6 drużyn. Każda z nich składała się z 4 uczniów i nauczyciela opiekuna. Nazwa gry nawiązuje zarówno do zasłużonego obywatela miasta, jak i do szkoły, której jest patronem. Taki też był zamysł organizatorów. Uczestnicy podczas rozwiązywania przygotowanych zadań mieli wykazać się znajomością postaci Ignacego Włodzimierza Garbolewskiego i wiedzą na temat ZS CKP, a przy okazji spędzić aktywnie czas i integrować się z lokalną społecznością. Przydały się także spostrzegawczość, intuicja i kondycja fizyczna, a także odporność na upał (niestety na warunki pogodowe organizatorzy nie mieli wpływu).

Gra rozpoczęła się o godzinie 10.00 w budynku ZS CKP. Uczestników powitała pani dyrektor ZS CKP Julia Jakubowska. Następnie panie Justyna Bednarek i Anna Świnoga przedstawiły regulamin, przeprowadziły losowanie kolorów, służących oznakowaniu grup i rozdały pakiety startowe. Każdy z nich zawierał mapę Sochaczewa z zaznaczonymi lokalizacjami, do których zespoły musiały dotrzeć, wskazówki, według których odnajdywały agentów, rozdających zadania oraz instrukcję dla zawodników i kartę gry. Każda drużyna musiała dojść do 5 miejsc, wykonać 10 zadań otrzymanych od agentów i 1, które po starcie gry zostało zamieszczone na szkolnym FB.  Czas przewidziany na wykonanie zadań został określony na 2 godziny. Punktowana była poprawność i czas wykonania zadań. A te były bardzo zróżnicowane. Drużyny musiały zmierzyć się z zadaniami sportowymi, logicznymi, praktycznymi i teoretycznymi oraz wykazać się znajomością języków obcych.

Po godzinie 12 wszystkie drużyny dotarły do budynku szkoły. Tutaj mogły odpocząć, ochłonąć i pokrzepić nadwątlone siły poczęstunkiem, a także wymienić się wrażeniami i spostrzeżeniami ze współuczestnikami.

O godzinie 13.00, gdy zostały podliczone punkty, odbyło się ogłoszenie wyników i omówienie gry miejskiej. Pani Urszula Opasiak - dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji, reprezentująca Starostwo Powiatowe podziękowała uczestnikom za udział w grze i wyraziła nadzieję, że oprócz walorów zabawowych wydarzenie dostarczyło im także okazji do pogłębienia wiedzy.

Triumfatorami tegorocznej Powiatowo – Miejskiej Gry Ulicznej „Poznaj Garbolewskiego” została drużyna (niebieska) ze Szkoły Podstawowej nr 6. Drugie miejsce zajęła drużyna (żółta) ze Szkoły Podstawowej nr 3. Ostatnie miejsce na podium przypadło drużynie (fioletowej) ze Szkoły Podstawowej nr 7.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w grze i suweniry, a zwycięzcy zostali uhonorowani także nagrodami rzeczowymi, które wręczyły pani dyrektor Julia Jakubowska i pani dyrektor Urszula Opasiak. Na koniec uroczystości pani dyrektor Julia Jakubowska podziękowała pani wicedyrektor Lucynie Sobieraj i paniom: Justynie Bednarek, Małgorzacie Grabarek, Grażynie Mroczkowskiej, Magdalenie Osińskiej, Iwonie Pakulskiej, Annie Świnoga i Magdalenie Szczepańskiej, które zainicjowały, zorganizowały i przeprowadziły Powiatowo – Miejską Grę Uliczną pod hasłem „Poznaj Garbolewskiego”.

Zorganizowanie gry miejskiej nie byłoby możliwe bez wsparcia sponsorów, którzy ufundowali nagrody, suweniry i poczęstunek dla uczestników. Serdeczne podziękowania od organizatorów dla Starostwa Powiatowego, pani Justyny Kamińskiej oraz sponsorów, którzy pragną pozostać anonimowi.

 M.Sz.

Zdjęcia – Szkolne Koło Fotograficzne

ZOBACZ GALERIE

powiat sochaczew powiat sochaczew powiat sochaczew
150126 odwiedzin