Debiut dziennikarski informatyków

21-06-2024 14:36

Redakcja szkolnej gazetki Cichacz2 otrzymała III nagrodę w konkursie organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie przy współudziale Szkoły Podstawowej w Budkach Piaseckich.

13 czerwca odbyło się spotkanie, podczas którego wręczone zostały nagrody i wyróżnienia a zwycięzcy przyjmowali gratulacje od organizatorów i fundatorów nagród.

To była XX edycja konkursu pod hasłem: „Jak zostać rzetelnym i interesującym dziennikarzem w epoce informacji”. Konkurs został wpisany na listę Kuratorium Mazowieckiego, co świadczy o jego randze, a zwycięzcy otrzymują specjalne punkty i adnotację na świadectwie. O randze konkursu świadczy również ilość zgłoszonych prac  i gazetek, rekordowa również. Naszą redakcję reprezentowali: Franciszek Celeda - redaktor naczelny oraz Piotr Kuźmiński i Piotr Kołodziejczyk.

W gazetce znalazły się autorskie teksty uczniów klasy II et i klasy Iet. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że  gazetkę w tym roku składał  po raz pierwszy Franciszek Celeda – był to jego debiut. Tym większe uznanie dla tych, którym chciało się pisać teksty, a dla Franka za to, że zmierzył się z zupełnie nowym wyzwaniem. Ostatnie w tym roku wydanie poświęcone zostało debiutom literackim uczniów klasy IIet  - to były mrożące krew w żyłach  opowieści wampiryczne -  i I et.

Gratulacje