Zakończenie roku szkolnego w Garbolewskim

25-06-2024 11:31

21 czerwca wszyscy  uczniowie, nawet ci, którzy nie zawsze w trakcie roku szkolnego z entuzjazmem przychodzą do szkoły, przybyli radośni i uśmiechnięci , by odebrać wyniki swojej dziesięciomiesięcznej pracy.  Punktualnie o 9.00 boisko szkolne zapełniło się odświętnie ubraną młodzieżą z liceum, technikum i ze szkoły branżowej. Przy dźwiękach werbli został wprowadzony sztandar szkoły. Następnie zgromadzeni – kadra kierownicza, na czele z panią dyrektor Julią Jakubowską, zaproszeni goście – pani wicestarosta powiatu sochaczewskiego Anna Pawłowska i przewodnicząca Rady Rodziców pani Dorota Spilaszek, nauczyciele i uczniowie odśpiewali hymn państwowy.  Po nim przyszedł czas na ciepłe słowa skierowane do młodzieży. Jako pierwsza zabrała głos pani dyrektor Julia Jakubowska, która podziękowała uczniom i nauczycielom za trud podjęty w minionym już roku szkolnym, wspomniała o sukcesach sportowych uczniów, konkursach i olimpiadach, w których brali udział, pogratulowała uzyskanych wyników i życzyła dobrego, ale przy tym bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji. Również zaproszeni goście – pani wicestarosta Anna Pawłowska i przewodnicząca Rady Rodziców pani Dorota Spilaszek dołączyły się do życzeń. Panie wyraziły nadzieję, że wakacje będą dla wszystkich dobrym czasem, który pozwoli na odpoczynek, regenerację i nabranie sił na nowy rok szkolny.

Zakończenie roku to uroczystość przebiegająca według zwyczajowego scenariusza. Po przemówieniach zostały wręczone nagrody dla uczennic i uczniów, którzy mogą się pochwalić rozmaitymi osiągnięciami.  Świadectwa z czerwonym paskiem otrzymało 13 uczniów (6 z technikum i 7 ze szkoły branżowej). Nagrodami Starosty Powiatu Sochaczewskiego zostali nagrodzeni uczniowie, którzy w swoim typie szkoły uzyskali najwyższą średnią ocen – w liceum Julia Wieczorek (średnia 4,71), w technikum Krzysztof Tempczyk (średnia 5,53) i w szkole branżowej Kinga Tofel (średnia 5,31). Nagrody dla najlepszych uczniów w zawodzie ufundowane przez Cech Rzemiosł Różnych otrzymało 9 uczniów. 39 uczniów uzyskało nagrody za osiągnięcia sportowe. Były też liczne nagrody za dobre i bardzo dobre wyniki w nauce, pracę na rzecz biblioteki szkolnej i działania promocyjne w formie filmików na FB pokazujących wydarzenia z życia szkoły, oraz nagrody za konkursy przedmiotowe, które odbyły się w maju i czerwcu. Warto wspomnieć, że  rok szkolny 2023/2024 był bardzo owocny dla uczniów Garbolewskiego. Brali oni udział w wielu konkursach, olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych, w których osiągnęli znakomite wyniki. Nagrody za te osiągnięcia były wręczane na bieżąco w trakcie roku szkolnego.

Po głównej uroczystości wychowawcy spotkali się ze swoimi klasami, by rozdać świadectwa, powspominać kończący się rok szkolny i spędzić jeszcze ze sobą trochę czasu przed wakacyjną przerwą.

Tego dnia w szkole odbyło się również pożegnanie klas trzecich ze szkoły branżowej. 78 uczniów z 3 klas skończyło pewien etap w swoim szkolnym życiu. Uroczyste wręczenie świadectw absolwentom przez panią dyrektor Julię Jakubowską  odbyło się w obecności pani wicestarosty Anny Pawłowskiej i przewodniczącej Rady Rodziców pani Doroty Spilaszek  oraz  nauczycieli w sali gimnastycznej. Podczas uroczystości, pani dyrektor przekonywała  absolwentów, że nie musi to być ich ostatni dzień w szkole, że warto kształcić się dalej, np.  w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych, które funkcjonuje w ramach ZS CKP.

Zakończenie roku 2023/2024 przeszło już do historii. Prawie wszyscy uczniowie ZS CKP otrzymali promocję do kolejnej klasy. Życzymy wszystkim wspaniałych, bezpiecznych wakacji, niezapomnianych podróży, dobrze i mądrze spędzonego czasu i powrotu z nowymi siłami, ambicjami i marzeniami do szkoły 2 września.

M.Sz.

Zdjęcia: Szkolne Koło Fotograficzne