starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Strona główna Kontakt Hala Sportowa Harmonogram egzaminów zawodowych - sesja lato 2024 Egzamin Maturalny - Formuła 2023 Aktualności Rekrutacja Historia szkoły Patron szkoły O szkole Stowarzyszenie Rozwój Osiemdziesiątki Dla ucznia i rodzica Dokumenty szkolne Klauzula RODO Klauzula monitoringu Klauzula dostępności Programy i Projekty Unijne Kącik pedagoga i psychologa Archiwum Linki zewnętrzne Gazetka szkolna Redakcja strony Plan lekcji Szkoły dla dorosłych Wersja kontrastowa

Strona główna

A A A

Jesteśmy największą w powiecie sochaczewskim szkołą ponadpodstawową, z niemal stuletnią tradycją. Powstanie placówki datuje się na rok 1926, kiedy to na terenach majątku Garbolewskich zlokalizowana została szkoła wieczorowa o profilu zawodowym z kursami dokształcającymi w różnych zawodach usługowych. W 1955 roku otrzymaliśmy jednolitą nazwę i strukturę organizacyjną - Zasadnicza Szkoła Zawodowa - w rejestrze szkół zapisana pod numerem 80 - stąd powszechnie znana dziś „Osiemdziesiątka”.  Od 2001 roku funkcjonujemy pod nazwę Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego.

Jesteśmy szkołą wielopokoleniową – mamy wielu absolwentów, którzy z powodu tradycji rodzinnych rozpoczynali u nas naukę, a potem posyłali własne dzieci. Nieustannie się rozwijamy i jesteśmy konkurencyjni wobec innych szkół w powiecie, o czym świadczy od lat pełny nabór do wszystkich typów naszych szkół. Nieprzerwanie zabiegamy o środki pozabudżetowe, dzięki którym możemy  unowocześniać bazę lokalową i dydaktyczną. Przygotowanie absolwenta do wejścia na rynek pracy to nasz cel i główne zadanie.

Obecnie prowadzimy Liceum Ogólnokształcące, Technikum o kierunkach: mechanicznym, budowlanym, logistycznym, spedytorskim, elektrycznym i informatycznym, Branżową Szkołę I stopnia, Licem Ogólnokształcące dla Dorosłych oraz Branżową Szkołę II stopnia.

powiat sochaczew powiat sochaczew powiat sochaczew
143798 odwiedzin