starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Strona główna Kontakt Hala Sportowa Harmonogram egzaminów zawodowych - sesja lato 2024 Egzamin Maturalny - Formuła 2023 Aktualności Rekrutacja Historia szkoły Patron szkoły O szkole Stowarzyszenie Rozwój Osiemdziesiątki Dla ucznia i rodzica Dokumenty szkolne Klauzula RODO Klauzula monitoringu Klauzula dostępności Programy i Projekty Unijne Kącik pedagoga i psychologa Archiwum Linki zewnętrzne Gazetka szkolna Redakcja strony Plan lekcji Szkoły dla dorosłych Wersja kontrastowa

Hala Sportowa

A A A

Budowa hali sportowej wraz z łącznikiem, to dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie niespełnione marzenie od wielu pokoleń. Teraz to właśnie marzenie się spełniło. Dzięki inicjatywie obecnej władzy powiatu oraz dzięki wsparciu Rządu Polskiego.

To największe przedsięwzięcie budowlane w ostatnich latach, realizowane przez samorząd powiatowy. Budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie ruszyła w czerwcu 2021 roku. Po kilkudziesięciu miesiącach ciężkiej, ale bardzo sprawnej pracy, inwestycja została ukończona. Tym samym, największa szkoła ponadpodstawowa w powiecie zyskała pełnowymiarowy jakże piękny i wyjątkowy obiekt.

Hala sportowa składa się z centralnego boiska sportowego o wymiarach 20 m x 40 m przystosowanego do rozgrywania spotkań w dyscyplinach takich jak: piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, tenis ziemny, badminton. Pozostałe wyposażenie hali to oczywiście m.in. drabinki gimnastyczne, piłkochwyty, siatki ochronne na okna i trybuny, kotary grodzące, siedziska na trybuny oraz tablica wyników sportowych. Na piętrze wybudowane zostały pomieszczenia magazynowe, toalety, pomieszczenia porządkowe, trybuny sportowe przeznaczone dla 136 osób, szatnie. Jest też sala ćwiczeń, siłownia, sala fitness oraz sala konferencyjna. Na parterze powstał wiatrołap, hol, pomieszczenia porządkowe, kotłownia gazowa, szatnia i magazyn sprzętu sportowego. Powierzchnia zabudowy dla budynku projektowanego wynosi 1 416,70 m2, powierzchnia użytkowa (parter) 1 300,90 m2, zaś powierzchnia użytkowa piętra w starym budynku nad warsztatami to 306,00 m2. Teren szkoły został też powiększony o dodatkowe miejsca parkingowe przy hali sportowej.

Istotną ciekawostką, ale też perełką całej inwestycji jest nawierzchnia boiska, na którą składa się czterowarstwowa wykładzina Taraflex, zapewniająca wszystkie poziomy komfortu i bezpieczeństwa. Uwaga! Jest identyczna z tą, która stosowana jest obecnie na największych imprezach sportowych rangi światowej. Na takiej właśnie grała ostatnio nasza narodowa reprezentacja podczas siatkarskich Mistrzostw Świata w Polsce!

Ta duża i ważna powiatowa inwestycja była niezwykle oczekiwaną przez szkolną społeczność „Osiemdziesiątki” już od bardzo długiego czasu. Jej realizacja stała się możliwa dzięki rządowemu wsparciu. Koszt zadania to ok. 9 mln złotych, przy czym 5-milionowy wkład stanowią środki Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w którego pozyskaniu wspierał samorząd powiatowy poseł Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Nasz powiatowy samorząd zawsze może liczyć na jego pomoc, wiceminister Małecki jest patronem naszych spraw i z troską oraz pietyzmem wspiera powiat w działaniach mających na celu rozwój naszej lokalnej społeczności. Wspaniałym na to przykładem jest właśnie ta inwestycja – nowoczesna hala sportowa w sochaczewskiej „Osiemdziesiątce”.

 

Zadanie jej budowy zrealizowało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „HEGOR” Sp. z o.o. z Sochaczewa, firma, która w postępowaniu przetargowym zdobyła najwyższą liczbę punktów oraz spełniła wszystkie przesłanki Specyfikacji Warunków Zamówienia.

Warto dodać, iż hala sportowa przy ZS CKP wykorzystywana będzie przede wszystkim do prowadzania zajęć wychowania fizycznego w ramach godzin lekcyjnych oraz zajęć pozalekcyjnych takich jak: SKS, zajęcia rekreacyjne, treningi. Jednak to nie wszystko, bowiem halę z czasem będzie można dodatkowo wykorzystać do organizacji imprez środowiskowych o charakterze rekreacyjnym, organizacji imprez widowiskowo-estradowych oraz organizacji wystaw okolicznościowych. Pozwoli to na zaspokojenie potrzeb mieszkańców, związanych z korzystaniem z obiektów sportowych, które służą wypoczynkowi, rekreacji oraz stanowią miejsce spędzania wolnego czasu. Śmiało można rzec, iż w wyniku realizacji tego projektu nastąpiła poprawa jakości i dostępności do infrastruktury sportowej.

To hala sportowa, jakiej jeszcze na terenie powiatu nie było. Nowoczesność, jakość i funkcjonalność w jednym miejscu. Społeczność „Osiemdziesiątki” ma do dyspozycji wspaniałe warunki do uprawiania sportu, a dla Zarządu Powiatu, ale też dla wszystkich mieszkańców z całą pewnością jest to powód do wielkiej dumy. To sportowa wizytówka całego powiatu sochaczewskiego!

powiat sochaczew powiat sochaczew powiat sochaczew
143798 odwiedzin