starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Strona główna Kontakt Hala Sportowa Harmonogram egzaminów zawodowych - sesja lato 2024 Egzamin Maturalny - Formuła 2023 Aktualności Rekrutacja Historia szkoły Patron szkoły O szkole Stowarzyszenie Rozwój Osiemdziesiątki Dla ucznia i rodzica Dokumenty szkolne Klauzula RODO Klauzula monitoringu Klauzula dostępności Programy i Projekty Unijne Kącik pedagoga i psychologa Archiwum Linki zewnętrzne Gazetka szkolna Redakcja strony Plan lekcji Szkoły dla dorosłych Wersja kontrastowa

Edukacja Szkolna Czerwiec 2023 - Grecja

A A A

Programy unijne w "80" - Radio Sochaczew

Koniecznie obejrzyjcie nasz blog:

http://zsckpsochaczew.eu/tourism-blog-2022/ 

Podsumowanie projektu "Rozwój kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli ZSCKP w ramach międzynarodowych mobilności" - edycja 2022 numer: 2022-1-PL01-KA121-SCH-000055931

 

Zakończony projekt jest jednym z realizowanych przez szkołę międzynarodowych projektów w ramach otrzymanej akredytacji w sektorze edukacji szkolnej. W projekcie, którego kluczowym punktem była międzynarodowa indywidualna mobilność uczniów w Grecji, uczestniczyli zarówno uczniowie liceum, jak i technikum logistycznego oraz budowlanego.

 Partnerem mobilności było 3rd General Lyceum w Katerini. Jest to renomowana grecka instytucja edukacyjna. Jako średnia szkoła oferuje kompleksowy program nauczania dla uczniów w wieku 15-18 lat, przygotowując ich zarówno do dalszej edukacji akademickiej, jak i do wstąpienia na rynek pracy.

 Głównym celem projektu było wzmocnienie kluczowych kompetencji uczniów w sferach: cyfrowej, językowej, kulturowej oraz społecznych oraz osobistych. Ponadto położono nacisk na pogłębienie zainteresowania nauką przedmiotów ogólnokształcących. Realizacja projektów międzynarodowych podnosi także prestiż szkoły w skali regionalnej, wspiera rozwój kompetencji kadry, a także umacnia międzynarodowy charakter placówki. Realizacja międzynarodowych projektów przez szkołę jest też sposobem na wyrównywanie szans edukacyjnych.

 Uczestnikami projektu było 29 uczniów - klas III i IV liceum ogólnokształcącego oraz klas III i IV technikum budownictwa i technikum logistycznego. Uczestników wyłoniono w drodze rekrutacji, która odbyła się na zasadach równości i ogólnej dostępności – szkolna strona internetowa, e-dziennik, szkolny FB.

 Mobilność uczniów realizowana była w Grecji w dniach 28.05.-10.06.2023. Zakładała  realizację programu merytorycznego w ciągu 10 dni, programu kulturowego – 2 dni, a 2 dni zostały przeznaczone na podróż autokarową. Zajęcia merytoryczne odbywały się w dni robocze w wymiarze 6-8h dziennie w ciekawej i różnorodnej formie zajęć warsztatowych, wykładów, zajęć terenowych. Uczniowie dzięki zajęciom w 3rd General Lyceum Katerini poznali grecki system szkolnictwa i uczestniczyli w zajęciach integracyjno-sportowych z greckimi rówieśnikami. Prowadzili prace nad tworzeniem bloga turystycznego w WordPressie oraz broszur informacyjnych. Gromadzili i wyszukiwali informacje dotyczące regionu - w tym fauny, flory, historii, atrakcji turystycznych i uwarunkowań gospodarczych Grecji, a następnie poddawali je analizie i obróbce. Wszystkie zajęcia i interakcje z rówieśnikami i mentorami, prowadzone były w języku angielskim. Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach z zakresu autoprezentacji.

 Uczestnicy projektu podczas mobilności zgłębiali również tajniki kultury, historii i tradycji Grecji. Odwiedzili m.in. miejsca takie jak Palios Panteleimonas, Dolina Tempi, urokliwe miasto Litochoro. Odbyli wizytę na zamku w Platamonas oraz zwiedzali Meteory – wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, kompleks monastyrów. Ponadto uczestniczyli w wyciecze do Centrum Informacyjnego Parku Narodowego Olympus. W czasie wolnym odkryli także wyspiarską stronę Grecji, odwiedzając wyspę Skiathos.

Ciekawą formą integracji i sposobem na spędzanie czasu po zajęciach okazała się gra miejska w Platamonas, gdzie uczniowie podzieleni na grupy, wykonywali zadania terenowe, pozyskując jednocześnie materiały do tworzonego bloga, nawiązując relacje z greckimi rówieśnikami oraz społecznością miasteczka.

Projekt przyniósł wiele korzyści dla uczestników, zarówno tych materialnych, jak niematerialnych. Uczniowie doskonalili umiejętności językowe, poznawali narzędzia do tworzenia stron internetowych, analizowali materiały dotyczące regionu i rozwijali swoje umiejętności cyfrowe. Materialnym rezultatem jest stworzony blog turystyczny dostępny pod linkiem: http://zsckpsochaczew.eu/tourism-blog-2022/ oraz broszury informacyjne. Stanowią one cenne zasoby edukacyjne dla innych uczniów i nie tylko 😊

Na koniec mobilności uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w projekcie. Zostały one wręczone w Grecji przez panią Julię Jakubowską, Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie. W szczególny sposób doceniono też zaangażowanie i wkład w realizację projektu Waldemara Leszczyńskiego, Julii Matczak i Jakuba Tierentiewa, a także Mateusza Spilaszka, Jakuba Sobczaka i Wiktorii Franczuk - otrzymali wyróżnienie za szczególną aktywność fotograficzną podczas mobilności.

 

Dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności, ale także zbudowali trwałe relacje z uczniami z Grecji, promując tym samym międzynarodową współpracę i porozumienie.

ZSCKP - Broszura 2023

ZSCKP - Ulotka 2023

Kronika wydarzeń 2023

 

 

 

   

   

     

   

 

 

 Archiwum:

 

powiat sochaczew powiat sochaczew powiat sochaczew
150126 odwiedzin