Nadmorskie konstrukcje

05-10-2022 17:55

W dniach 28-30 września klasy 4bt i 2bt wraz opiekunami p. Katarzyną Durczak Kuźmińską i p. Marią Kowalską były na wycieczce budowlano-turystycznej nad morzem. Uczniowie pierwszego dnia zwiedzili Kanał Elbląski uznany w 1978 roku za zabytek techniki, w 2007 roku w plebiscycie uznany za jeden z siedmiu cudów Polski, a w 2011 roku uznany za pomnik historii. Następnie udaliśmy się na Mierzeję Wiślaną - największą Polską ostatnich lat. Po drodze na Mierzeję zatrzymaliśmy się w muzeum w Szczutowie - obozie koncentracyjnym niemieckich nazistów z wystawami o II wojnie światowej. Drugiego dnia zwiedziliśmy zabytki architektoniczne Gdańska: Brama Wyżynna, zespół Przedbramia z wieżą więzienną, Brama Długouliczna-Złota, Dwór Bractwa św. Jerzego, Ulica Długa, Długi Targ z Fontanną Neptuna, Brama Zielona, Długie Pobrzeże, Ulica Mariacka, Bazylika Mariacka, Żuraw, Wyspa Spichrzów, Poczta Polska, Góra Gradowa. Wieczorem wróciliśmy do Rewy na spacer brzegiem zatoki.
Ostatniego dnia udaliśmy się do firmy Porta, gdzie uczniowie zostali zapoznani z produkcją, rodzajem i montażem drzwi. Firma Porta podziękowała uczniom za skupienie i zainteresowanie, z uwagą wszyscy wysłuchali szkolenia. Uczniowie otrzymali upominki i certyfikaty.
Pogoda była cudowna, a nastroje dopisywały. Pensjonat Błękitna Laguna sprostał naszym oczekiwaniom. Pokoje i jedzenie były na najwyższym poziomie. Wszyscy czekają na następny wyjazd.