starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Strona główna Kontakt Hala Sportowa Harmonogram egzaminów zawodowych - sesja Egzamin Maturalny - Formuła 2023 Aktualności Rekrutacja Historia szkoły Patron szkoły O szkole Stowarzyszenie Rozwój Osiemdziesiątki Dla ucznia i rodzica Dokumenty szkolne Klauzula RODO Klauzula monitoringu Klauzula dostępności Programy i Projekty Unijne Kącik pedagoga i psychologa Archiwum Linki zewnętrzne Gazetka szkolna Redakcja strony Plan lekcji Szkoły dla dorosłych Wersja kontrastowa

Garbolewski wspiera swoich maturzystów

29-02-2020 22:43

A A A

Maturzyści w ZS CKP nie tylko są przygotowywani przez swoich nauczycieli do egzaminów maturalnych, ale otrzymują także wsparcie w wyborze kierunku dalszegokształcenia. Odbywa się ono na trzech płaszczyznach. Klasy maturalne uczestniczą w spotkaniach z przedstawicielami uczelni na terenie szkoły, udają się na Międzynarodowy Salon EdukacyjnyPERSPEKTYWY do Warszawy i spotykają z pracownikami firm i instytucji, które działają na lokalnym rynku, by poznać ich oferty pracy.

27 lutego 2020 roku przyszli absolwenci Garbolewskiego odbyli spotkanie z żołnierzami 39 Dywizjonu Rakietowego. Pan kapitan Bartosz Rożek i pan plutonowy Tomasz Rosłoniakzachęcali zarówno chłopców, jak i dziewczęta, żeby pomyśleli o związaniu swojej zawodowej przyszłości z wojskiem, a konkretnie z jednostką w Bielicach. Zwracali uwagęna fakt, że jest to pewna praca, dobrze płatna i oferująca wiele możliwości. Przedstawili zalety i wady zawodu żołnierza, oraz omówili warunki, które trzeba posiadać, żebymóc wstąpić do Korpusu Sił Powietrznych.

Przed naszymi maturzystami wybór zawodu, a nie zawsze jest on prosty. Nietrafione decyzje zdarzają się bardzo często. Wynika to zwykle z faktu, iż praca marzeń bardzo rzadko pokrywa się z zapotrzebowaniem na rynku, a co za tym idzie dobrą płacą. Tymczasem wojsko wydaje się łączyć te elementy, a nasi absolwenci, zwłaszcza technikum, posiadają umiejętności, które już na starcie stawiają ich w uprzywilejowanej pozycji. Może warto zatem pomyśleć o wstąpieniu do armii?

Zdjęcia zrobione przez Szkolne Koło Fotograficzne

ZOBACZ GALERIE

powiat sochaczew powiat sochaczew powiat sochaczew
154145 odwiedzin