starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Strona główna Kontakt Hala Sportowa Harmonogram egzaminów zawodowych - sesja Egzamin Maturalny - Formuła 2023 Aktualności Rekrutacja Historia szkoły Patron szkoły O szkole Stowarzyszenie Rozwój Osiemdziesiątki Dla ucznia i rodzica Dokumenty szkolne Klauzula RODO Klauzula monitoringu Klauzula dostępności Programy i Projekty Unijne Kącik pedagoga i psychologa Archiwum Linki zewnętrzne Gazetka szkolna Redakcja strony Plan lekcji Szkoły dla dorosłych Wersja kontrastowa

Rodzicu!

19-03-2020 10:00

A A A

Obserwuj siebie i swoje dziecko, nie tylko pod kątem infekcji, ale i tego, jak emocjonalnie radzi sobie z otaczającą rzeczywistością. Upewnij się, że Twoje dziecko bezpiecznie spędza czas wolny od zajęć szkolnych – nie wychodzi niepotrzebnie z domu, nie spotyka się ze znajomymi, nie przebywa w miejscach gdzie są duże skupiska ludzi.
Zadbaj o potrzeby dziecka – tak jak my potrzebujemy porozmawiać z bliskimi, koleżanką czy kolegą, dziecko również tego kontaktu potrzebuje. Rozmawiaj o tym co trudne, o potknięciach i zagrożeniach i co z nimi robić. Zadbajcie o innych – a może w tej sytuacji spróbujcie się zająć się czymś użytecznym? Może razem z dzieckiem wesprzecie słabszych, którzy potrzebują pomocy? Wspierajmy się w tym trudnym dla nas czasie.

Ucz zdrowych nawyków – bądź wzorem do naśladowania. Pokaż jak dokładnie myć ręce, jak zasłaniać usta, jak dbać o wypoczynek, odpowiedni sen i dobry nastrój.

Zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie ma lekcji w szkole, Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

Pedagog szkolny
Magdalena Osińska
Małgorzata Grabarek

powiat sochaczew powiat sochaczew powiat sochaczew
154145 odwiedzin