Biblioteka szkolna poleca

19-03-2020 09:56

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z różnorodnymi materiałami edukacyjnymi kierowanymi do młodzieży i posiadającymi rekomendację MEN.

Na szczególną uwagę zasługują programy telewizyjne emitowane w ramach pasm edukacyjnych, jak i w serwisach edukacyjnych. TVP Kultura uruchomiła tego typu pasmo (dostępne od poniedziałku do piątku w godz. 13.00 - 17.00) - LITERATURA, SZTUKA, MUZYKA.
Daje ono młodym widzom możliwość obejrzenia filmów, seriali oraz spektakli Teatru Telewizji zgodnych z obowiązującym kanonem lektur.

Już jutro, czyli w piątek 20 marca, o godz. 13.00, zachęcamy do obejrzenia dramatu kostiumowego w reżyserii Franca Zeffirellego – "Hamlet". Z kolei o 16.00 w ramach cyklu "Mosty", poświęconego wybranym utworom Zbigniewa Herberta, można będzie zostać uczestnikiem analizy jego wiersza – "Tren Fortynbrasa".

Zapraszamy do aktywnego kulturalnie spędzania czasu