Biblioteka i świetlica szkolna poleca

01-04-2020 09:38

W tym trudnym czasie kwarantanny zachęcamy do czytania książek - to naprawdę wielka przyjemność, która dodatkowo nas rozwija i pozwala oderwać myśli od trudnej sytuacji jaką mamy.
Zapraszamy również do rozwijania swoich pasji: rysowania, gier planszowych, gotowania, pieczenia, czy nawet podróżowania... gdzie odwiedzamy muzea i to zagraniczne!!! Wirtualnie oczywiście!!!
Możemy zwiedzać m.in. Guggenheim Museum (Nowy York), Museed'Orsay (Paryż), British Museum (Londyn), National Gallery of Art (Waszyngton), Van Gogh Museum (Amsterdam). W końcu, w nasze pasje wkładamy wiele serca i odstresowujemy się.

TVP Kultura również w tym tygodniu emituje wiele interesujących programów.
Na szczególną uwagę zasługuje cykl "Pojedynki stulecia", którego twórcy w niebanalny sposób zestawiają kontrastujące ze sobą poglądy i dzieła ważnych dla polskiej kultury postaci.
Dziś – 1 kwietnia:
o godz. 15.15 – pojedynek W. Broniewskiego z J. Tuwimem
Jutro:
o godz. 15.30 - T. Konwicki – J. Iwaszkiewicz.
W piątek proponujemy sztukę wg. Powieści W. Gombrowicza – "Ferdydurke" – godz. 15.45

Biblioteka i świetlica szkolna poleca.