Szybkie zapamiętywanie

08-04-2020 09:34

Dzięki szybkiemu zapamiętywaniu możesz przyswoić wiele informacji już podczas ich notowania, co wyraźnie skraca czas poświęcony na późniejsze powtórki do klasówek, sprawdzianów, egzaminów.
Proponujemy 4 proste sposoby na zapamiętywanie.

1. Historie – wymyślanie niestworzonych historii z rzeczy do zapamiętywania, łączenie niezwiązanych słów w opowieści to wspaniały sposób by zapamiętać ważne zdarzenia, daty, sytuacje.
  2. Zmysły – zaangażuj wszystkie zmysły do zapamiętywania, zapach, smak, dotyk, np. możemy uczyć się przy ulubionej muzyce.
  3. Powtarzanie – trzeba czasami pomóc własnej pamięci poprzez regularne ćwiczenia. Powtórki nawet 10 min. dziennie dadzą pozytywne rezultaty.
  4. Wiara w swój umysł – wielu z nas nie wierzy w swoje umiejętności, zniechęcamy się, nie chcemy wypróbować siły naszego umysłu. Wystarczy, że uwierzysz w siebie i swoje umiejętności.

Stosowanie tych czterech wskazówek równocześnie, to składniki przepisu na sukces! Zajrzyj na filmik - Kliknij tutaj

Magdalena Osińska
Małgorzata Grabarek