Zakończenie roku maturzystów

24-04-2020 09:24

Drodzy Maturzyści, przyszedł czas rozstań i pożegnań. Tym bardziej trudny, bo nietypowy w tym roku szkolnym. Z wielką radością mówiłabym do Was w szkole, w sali gimnastycznej, gdzie miałabym bezpośredni kontakt. Widziałabym Wasze twarze, niektóre radosne na myśl, że ten etap macie już za sobą, inne smutne, ponieważ widzimy się w takim gronie po raz ostatni. Chciałabym zobaczyć wypisane na twarzach emocje i zapamiętać je na długo. Los zdecydował inaczej. Pandemia zmieniła wszystko, zatrzymał się czas.

Pobyt w szkole ponadgimnazjalnej to okres najpiękniejszy w życiu. Czas rozwoju, dorastania, zawiązywania się przyjaźni na całe życie, czas wspólnie przeżywanych osiemnastych urodzin, ale też czas intensywnej nauki, pracy umysłowej i rozwoju intelektualnego.

Przekazywaliśmy Wam jako nauczyciele wiedzę, dzięki której podejmiecie wymarzone studia, rozpoczniecie pracę zawodową. Staraliśmy się wyposażyć Was w bagaż, który zaowocuje w przyszłości sukcesami i udanymi karierami.

Podczas Waszego pobytu w szkole kształciliśmy także określone wartości i postawy. Pragnęliśmy jako pedagodzy i wychowawcy utrwalić kompetencje kluczowe, przydatne w dorosłym życiu. Uczyliśmy szacunku dla człowieka poprzez wszelkie akcje charytatywne i działalność wolontariatu.

Szkoła to nie tylko wiedza i wychowanie. To także przyjaźń, życie towarzyskie, wspólnie spędzany czas podczas wyjazdów, wycieczek, spotkań, zawodów sportowych, kół zainteresowań. To właśnie wówczas zbliżyliście się do swoich wychowawców, nauczycieli, rówieśników.

Zatem wspólnie spędzone lata w szkole ponadgimnazjalnej to rozwój w różnych dziedzinach życia. Przychodzi Nam się pożegnać. Pamiętajcie, żeby nie zatracić człowieczeństwa, szanować siebie nawzajem, pracować nad swoim rozwojem nieustannie, bogacić swoją osobowość. Szkoła będzie nadal dla Was otwarta, pozostaniecie w naszych sercach. Utrwalicie się w sposób szczególny, ponieważ nie mogłam każdemu z Was uścisnąć dłoni, spojrzeć w oczy, jak to czyniliśmy podczas tradycyjnego zakończenia. Jesteście nam szczególnie bliscy.

Julia Jakubowska