Komunikat Dyrektora Szkoły z dnia 16 października 2020 r.

16-10-2020 11:19

Zgodnie z informacją MEN od 17 października 2020 r. szkoły ponadpodstawowe  znajdujące się w strefie żółtej przechodzą w tryb nauczania hybrydowego.

Nauczanie hybrydowe (mieszane) to częściowo w szkole nauka stacjonarna i częściowo zdalna.

Zasady organizacji pracy w ZS CKP w Sochaczewie od 17 października 2020 r.:

1. Nauczaniem stacjonarnym zostają objęte klasy maturalne Technikum i LO, klasy pierwsze LO, Technikum i BS I stopnia oraz klasy trzecie Technikum.
  2. Nauczanie zdalne będzie prowadzone dla klas drugich LO, klas drugich Technikum oraz klasy drugich i trzecich Branżowej Szkoły I stopnia.
  3. Nauczanie stacjonarne i zdalne prowadzone będzie według  dotychczasowego planu lekcji (dostępny na stronie internetowej oraz w e-dzienniku).
  4. Nauczyciele przychodzą do pracy zgodnie z planem, prowadzą zajęcia w określonych salach lekcyjnych bez względu na to czy stacjonarnie czy zdalnie.
  5. Podstawową formą komunikacji w okresie pandemii jest e-dziennik, natomiast przyjętą w szkole platformą do prowadzenia zajęć Teams.
  6. Zapisy w e-dzienniku przy temacie lekcji prowadzonej zdalnie powinny mieć adnotacje dotyczącą rodzaju komunikatora, np. platforma Teams.
  7. Podczas lekcji zdalnych nauczyciele zapisują pracę domową w e-dzienniku
    i odnotowują obecności zgodne ze stanem faktycznym na podstawie uczestnictwa
    w zajęciach lub - w przypadku, kiedy jest utrudniony dostęp do komputera lub sieci - oznaczają symbolem ZN.
  8. Ocenienie pracy uczniów odbywa się zgodnie z wewnątrzszkolnymi zasadami ocenienia zawartymi w statutach poszczególnych typów szkół, ze zmianami wprowadzonymi z powodu zdalnego nauczania 1 września 2020 r.
  9. Centrum Kształcenia Zawodowego pracuje be zmian, w systemie stacjonarnym. Również zajęcia praktyczne w Branżowej Szkole I stopnia u pracodawców są prowadzone bez zmian. Wszystkie zajęcia w CKZ dla klas mechanicznych, budowlanych oraz elektrycznych odbywają są zgodnie z tygodniowym planem zajęć jak dotychczas.

Julia Jakubowska