Komunikat Dyrektora Szkoły

06-11-2020 11:01

Komunikat Dyrektora Szkoły z dn. 6 listopada 2020 roku.
Do 29 listopada br. MEN przedłuża zawieszenie zajęć stacjonarnych.
Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunków domowych nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, organizujmy nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów i niezbędnego sprzętu znajdującego się w szkole). Proszę o kontakt do wychowawcy klasy.
W Technikum i Branżowej Szkole I stopnia oraz w CKZ zajęcia z zakresu kształcenia zawodowego organizowane w formie zajęć praktycznych prowadzi się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość wyłącznie w zakresie, w jakim z programu nauczania danego zawodu wynika możliwość realizacji wybranych efektów kształcenia z wykorzystaniem tych metod i technik (nie ma zajęć stacjonarnych).
Dla uczniów klas 4-letniego technikum, którzy w zimowej sesji egzaminacyjnej (styczeń-luty 2021 r.) będą zdawali egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, w okresie do 29 listopada br. możliwe będzie prowadzenie części zajęć stacjonarnie. Zajęcia te będą realizowane w mniejszych grupach, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godz. w tygodniu (dotyczy klas 4at,4bt 4ct,4et, 3bt). Wkrótce harmonogram do wiadomości uczniów.
Praktyki zawodowe zaplanowane do realizacji w okresie całkowitego ograniczenia realizowane są zdalnie – w formie projektu edukacyjnego lub wirtualnego przedsiębiorstwa. Mogą być one także zaliczone na podstawie dotychczasowego doświadczenia zawodowego, bądź zrealizowanego wcześniej wolontariatu lub stażu zawodowego.
Do 29 listopada br. uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami są zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy na mocy art. 15f specustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z COVID-19.
Wkrótce również zostanie podany do wiadomości harmonogram konsultacji maturalnych indywidualnie lub w małych grupach, do 5 osób.

Julia Jakubowska