Głośne Czytanie "Balladyny"

27-11-2020 09:12

Wszyscy wiemy, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa czytanie książek. Chcąc zachęcić uczniów naszej szkoły do lektury, przeprowadziliśmy po raz kolejny akcję biblioteczną promującą Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Narodowe Czytanie.

Jak co roku uczniowie wraz z nauczycielami polonistami czytali fragmenty wybranego utworu literackiego – w tym roku "Balladyny" Juliusza Słowackiego.

Ale tegoroczna akcja czytelnicza była wyjątkowa – odbyła się on-line. W dniach od 13 do 16 listopada podczas lekcji języka polskiego przeprowadzanych zdalnie na platformie Teams, uczniowie klas: 1al, 2btp, 2etp, odczytali z podziałem na rolę fragmenty "Balladyny".

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i włączenie się w akcję.

Kolejne "Głośne czytanie" za rok. Już teraz serdecznie na nie zapraszamy.