„Bezpieczeństwo finansowe młodego konsumenta”

02-12-2020 08:54

"Bezpieczeństwo finansowe młodego konsumenta”

Pod takim hasłem 30 listopada 2020 r. w ramach działań wychowawczo - profilaktycznych odbyły się warsztaty dla uczniów kl. 1al ZSCKP w Sochaczewie. Z uwagi na zaistniałą sytuację warsztaty odbyły się w formie on-line z wykorzystaniem platformy Teams. Spotkanie przeprowadziła p. Izabela Senderowska z KPP w Sochaczewie z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Celem głównym warsztatów było zwiększenie świadomości i bezpieczeństwa ekonomicznego młodzieży, zagrożeń związanych z obrotem pieniędzmi (w tym pieniądzem elektronicznym) oraz uczestnictwem w transakcjach handlowych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na ryzyko wystąpienia przestępstw internetowych. Wśród wielu cennych informacji dotyczących bezpiecznych i przemyślanych zakupów w Internecie, p. Izabela przypomniała, jak ważne jest właściwe zabezpieczanie swoich kont i profili w sieci oraz weryfikowanie wiarygodności informacji zawartych w e-mailach lub wiadomościach sms, które otrzymujemy codziennie. Chrońmy swoje dane, ostrożnie i z rozwagą podchodźmy do wszystkich „super promocji”, a przed kolejnymi zakupami on-line zastanówmy się, czy jest to dla nas bezpieczne.

Magdalena Osińska