Czas wolny z książką

22-12-2020 22:16

Święta tuż, tuż... A po świętach - ferie zimowe! Co zrobić z taką ilością wolnego czasu? Pomysłów na pewno macie wiele, ale my tradycyjnie polecamy CZYTANIE! Przed nami idealny czas na klimatyczny podkład, którym z pewnością są książki z zimowo-świątecznym motywem.

Możemy poznać tętniący przedświątecznym gwarem Paryż („Pocałunki w Paryżu” C. Rider), lub przenieść się ciut bliżej – do otulonego zimą Krakowa i Zakopanego („Zakochaj się Julio” N. Sońska) i dowiedzieć się czy zimna, grudniowa noc rozgrzeje serca dwojga ludzi.

A może spędzimy święta Bożego Narodzenia w z pozoru spokojnym pensjonacie Mścigniew i wraz z detektywem Romanowskim – amatorem krówek ciągutek i ekstrawaganckich krawatów, rozwikłamy zagadkę tajemniczych morderstw („Nie całkiem białe Boże Narodzenie” M. Knedler)?

Czy jednak przyjmiemy zaproszenie od mieszkańców pewnej kamienicy, których losy zaskakująco się splatają („Kamienica pod śniegiem” D. Kassjanowicz)?

Tym wszystkim, którzy jednak wolą świat literatury science-fiction, ale również dla tych, którzy nie mają z tym gatunkiem nic wspólnego, polecamy klasykę fantastyki - „Kroniki Diuny”. Przenieśmy się w przyszłość, w której bardzo ważną rolę odgrywa technologia i nauka, fascynująca swoją złożonością, ale także poruszanymi problemami, które pomimo upływu lat nadal pozostają aktualne („Diuna”, „Mesjasz Diuny”, „Dzieci Diuny”, „Bóg Imperator Diuny”, „Heretycy Diuny”, „Kapitularz Diuną” F. Herbert).

Książki są wartością ponadczasową i jednocześnie doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu - nie powinno się o tym zapominać. Rynek oferuje nam wiele interesujących książek, spośród których każdy wybierze coś tematycznie odpowiadającego jego upodobaniom i dzięki temu czytanie będzie rzeczywiście przyjemnością.

Biblioteka szkolna życzy udanego wypoczynku. ��