Komunikat Dyrektora Szkoły z dn. 14 stycznia 2021 r.

15-01-2021 08:42

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVIT -19.

Organizacja nauki w szkole po feriach - od 18 stycznia 2021 roku do 31 stycznia 2021 roku.

1. Od poniedziałku, 18 stycznia br. Zespół Szkół CKP nadal prowadzić będzie nauczanie zdalne, na takich zasadach jak przed feriami, kształcenie praktyczne z zachowaniem reżimu sanitarnego - w szkole, w określonych warunkach organizacyjnych.
  2. Zajęcia praktyczne ( CKZ ) w ramach praktycznej nauki zawodu będą prowadzone w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego, w dniach tygodnia zgodnie z planem lekcji, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo. Dotyczy to klas: Technikum – 1at, 2atp, 2atg, 2btp, 2btg, 3bt, 3dt (elektrycy), Branżowa Szkoła I stopnia – mechanik monter maszyn i urządzeń 1sm, 1w, 2wg, 3w, ślusarz 2wp, 3z.
  3. Przy zachowaniu zasad sanitarnych w zakładach pracy możliwe będzie także prowadzenie praktycznej nauki zawodu u pracodawców. Uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia, będący młodocianymi pracownikami, nadal mogą odbywać praktyki u pracodawców, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić ich zdrowiu.
  4. Dyrektor szkoły nadal organizuje uczniom klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach ( wg. harmonogramu, na takich zasadach jak przed feriami).

Julia Jakubowska