Uczniowie ZSCKP „Garbolewski” laureatami konkursu „Bezpieczny konsument - to ja”

26-01-2021 12:01

W dniu 12 stycznia 2021r. w ramach projektu  „Policyjna Akademia Bezpiecznego Konsumenta” organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu wraz z Narodowym Bankiem Polskim, odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, podczas którego wyłoniono laureatów konkursu „Bezpieczny konsument – to ja”.

Bycie on-line jest wyznacznikiem dla naszego współczesnego życia. Korzystając z nowinek i łatwej dostępności komunikatorów internetowych utrzymujemy kontakty z rodziną, znajomymi, robimy zakupy, nawiązujemy nowe znajomości z ludźmi z całego świata, ale czy tak naprawdę wiemy i mamy pewność kto jest po tej drugiej stronie? Czy możemy być pewni intencji osoby, z którą korespondujemy? Niestety w tej kwestii nie zawsze mamy na uwadze bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, często też nie jesteśmy świadomi zagrożeń i konsekwencji, jakie mogą być następstwem nieodpowiedniego i nieodpowiedzialnego wykorzystania Internetu.

Zadaniem konkursowym, z jakim musieli zmierzyć się uczestnicy, było nagranie w sposób ciekawy, twórczy i pomysłowy spotu profilaktycznego, skierowanego do młodzieży, nawiązującego do bezpieczeństwa ekonomicznego młodego konsumenta w realu i w sieci, zagrożeń związanych z zakupami i płatnościami oraz bezpieczeństwem i ochroną tożsamości konsumenta, jak również tego, w jaki sposób uchronić się przed różnego rodzaju wyłudzeniami i oszustwami internetowymi, tak powszechnymi w dzisiejszych czasach.

Spośród 15 nadesłanych prac, spot profilaktyczny nagrany przez naszych uczniów Julię Boryszewską, Karolinę Reszkę, Jarosława Głodka zatytułowany „Nie daj się oszukać”, został wybrany przez komisję konkursową. Nagrodzony spot będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy Policji zajmujących się profilaktyką w pracy jako narzędzie wspomagające działania prewencyjne na terenie garnizonu mazowieckiego.

Naszym uczniom gratulujemy!

Poniżej link do spotu zrealizowanego przez naszych uczniów:

Szczegółowe informacje na temat konkursu i laureatów znajdziecie  na stronie internetowej: