Zatrzymane w kadrze

28-02-2021 22:04

Julia Boryszewska, Karolina Reszka, Kamila Klusek, Oliwia Bardzińska z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego  nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Boże Narodzenie w Twoim obiektywie”.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie we współpracy ze Starostwem Powiatowym i Powiatowym Zespołem Edukacji po raz IX zorganizował konkurs „Boże Narodzenie w Twoim obiektywie”.

Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów Osiemdziesiątki.  W tym roku obowiązywała formuła online,  ale to nie zniechęciło młodych fotografów do utrwalania świątecznej rzeczywistości. A chodziło o zatrzymanie w kadrze ulotnych chwil związanych ze świątecznym nastrojem, ale nie tylko, jurorzy doceniali też świąteczne tradycje, obyczaje, które przetrwały w naszych domach, a które pojawiły się na świątecznych zdjęciach.

Komisja konkursowa, która obradowała 8 lutego, a w której zasiadali, podobnie jak w latach poprzednich: Tomasz Ertman (fotografik, nauczyciel w ZS CKP), Jakub Wojewoda (fotograf) oraz Anna Syperek, reprezentująca Starostwo Powiatowe w Sochaczewie spośród 100 nadesłanych zdjęć musiała wybrać te najpiękniejsze, te najlepsze, najciekawsze, zdjęcia z duszą. Podobnie jak w latach poprzednich organizacją i sprawnym przebiegiem konkursu zajmowała się jego pomysłodawczyni - Ewa Chaber.

Laureaci Osiemdziesiątki w piątek 19 lutego odebrali nagrody z rąk dyrektor ZS CKP Julii Jakubowskiej,  która gratulując młodym twórcom sukcesu cieszyła się razem z wyróżnionymi wychowankami, że mimo  pandemii nie porzucili swoich artystycznych pasji i dzielą się z innymi swoją radością, swoimi pomysłami i swoją sztuką.

Oto lista nagrodzonych uczniów ZS CKP:

Julia Boryszewska - I miejsce w kategorii "Różne oblicza św. Mikołaja” oraz wyróżnienie w kategorii "Święta w mojej rodzinie"

Karolina Reszka- I miejsce - kategoria "Klimat świąt w mojej okolicy"

Kamila Klusek – wyróżnienie – kategoria - „Klimat świąt w mojej okolicy "

Oliwia Bardzińska -  wyróżnienie – kategoria - " Boże Narodzenie w mojej rodzinie"

Nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy i oczywiście zapraszamy za rok do udziału w X jubileuszowej edycji.

Grażyna Bolimowska-Gajda