Uwaga! Sexting – wirtualne życie, prawdziwe łzy.

29-03-2021 11:23

Młodzi ludzie coraz częściej udostępniają w sieci swoje intymne materiały. Wielu z nich nie zdaje sobie sprawy, jakie mogą być tego konsekwencje. Zjawisko sextingu – bo o nim mowa – to temat inaugurujący cykl działań dotyczących cyberzagrożeń „Bezpieczni w sieci z OSE” przygotowany przez NASK.

Sexting, czyli wysyłanie swoich nagich zdjęć, filmików przez Internet lub telefon komórkowy to zjawisko popularne przede wszystkim wśród nastolatków. Dysponują oni coraz co nowszymi narzędziami. Młodzi ludzie wysyłają sobie erotyczne zdjęcia i filmiki w formie żartu lub jako „dowód miłości”. Współczesne czasy dyktują nowe obyczaje, zgodnie z którymi nagość nie jest niczym nadzwyczajnym, ale czy na pewno? Konsekwencje prawne sextingu ponosi zarówno osoba, która utrwala takie treści, wrzuca do sieci zdjęcia lub materiał, jak i ta, która ten materiał rozpowszechnia.

Pamiętaj! Materiał raz zamieszczony w sieci pozostaje tam na zawsze! Często nie zdajemy sobie z tego sprawy i mamy złudne poczucie bezpieczeństwa, uważając, że jesteśmy panami sytuacji i możemy decydować o zamieszczaniu i usuwaniu swojego wizerunku w sieci.

Zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych i Fb

www.it-szkola.edu.pl

www.ose.gov.pl

W załączniku informacja gdzie można uzyskać pomoc.