Drodzy Maturzyści!

29-04-2021 11:02

„Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania naszedł czas…” – znane słowa, często cytowane, ale bardzo dobrze odzwierciedlające dzisiejszy dzień 30 kwietnia 2021 r. To ostatni dzień zajęć w roku szkolnym 2020/2021, również dla uczniów naszej szkoły z klas III LO i IV Technikum.

To właśnie dzisiaj opuszczacie mury naszej szkoły, w tak trudnym okresie, w sposób nietypowy bez uroczystego spotkania całej społeczności szkolnej. Czas nakazuje tak z dystansem społecznym rozstać się z Wami.

Mam nadzieję, że nasza szkoła pozostawi w Waszej pamięci piękne wspomnienia, pozostaną wycieczki klasowe, spotkania, zajęcia, rozmowy a nawet dreszczyk emocji przed klasówkami.

To piękny okres w Waszym życiu, czas dorastania, intensywnej nauki, czas snucia planów w życiu zawodowym i osobistym.

Także My, nauczyciele przyzwyczailiśmy się do Was, bardzo nam zależy na Waszych przyszłych sukcesach i trafnym wyborze dalszej drogi życiowej.

Dokładaliśmy starań, aby Was dobrze i właściwie przygotować do egzaminu maturalnego, a także do dorosłego życia. Akcentowaliśmy określone wartości, uczyliśmy szacunku, właściwej postawy i empatii. Mam nadzieję, że Nasze życiowe rady będą Wam pomagały w kolejnych etapach życia.

Czas na pożegnanie.

Dziękuję Wam serdecznie za wybór naszej szkoły, dziękuję Waszym Rodzicom za zaangażowanie i kontakt ze szkołą, dziękuję Waszym wychowawcom i nauczycielom za trud, pracę i kształtowanie w Was właściwych postaw.

Życzę sukcesów w życiu osobistym i zawodowym, wędrujcie przez życie z entuzjazmem i pogodą w sercu, wspominajcie szkołę i ludzi, którzy byli Wam życzliwi.

Nie rezygnujcie z planów i marzeń. Z serdecznymi pozdrowieniami.

Julia Jakubowska