Prezent na Dzień Dziecka dla obecnych i przyszłych uczniów Garbolewskiego

03-06-2021 21:43

Już od kilku lat uczniowie i nauczyciele wychowania fizycznego marzyli o hali sportowej z prawdziwego zdarzenia, a pani dyrektor Julia Jakubowska dokładała wszelkich starań, by te marzenia mogły się ziścić. Również Starostwo Powiatowe jako organ prowadzący szkołę widziało konieczność zbudowania takiego obiektu przy ZS CKP. Choć ostatnie miesiące, z powodu pandemii, wydawały się czasem niesprzyjającym inwestycjom, to budowa hali sportowej właśnie stała się faktem. Będzie to największa inwestycja powiatowa, która zostanie zrealizowana w obecnej kadencji. Koszt budowy ma zamknąć się w kwocie 9 milionów złotych, z czego 5 milionów złotych dofinansowania, zostało pozyskane przez powiat, z pomocą posła Macieja Małeckiego, z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 19 maja 2021 roku został rozstrzygnięty przetarg na budowę hali sportowej, do którego przystąpiło 9 przedsiębiorstw, a który wygrało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „HEGOR” Sp. z o.o. z Sochaczewa. 31 maja 2021 roku została podpisana umowa dotycząca budowy obiektu. Przysłowiowa pierwsza łopata ma zostać wbita już w przyszłym tygodniu, a  hala sportowa ma zostać oddana do użytku pod koniec 2022 roku. Wówczas uczniowie będą mogli korzystać z centralnego boiska sportowego o wymiarach 20 m x 40 m, sali ćwiczeń, siłowni, sali fitness i nowoczesnych szatni z natryskami. W budynku znajdzie się także sala konferencyjna, magazyn sprzętu sportowego, toalety. Nowo powstały obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych, a trybuny sportowe umożliwią widowni udział w wielu imprezach, które na stałe są wpisane w działania szkoły.

Więcej informacji na stronie Starostwa Powiatowego

M.SZ.