Nowy rok szkolny

06-09-2021 08:27

Około 1000 uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie. 38 oddziałów, w tym 8 klas pierwszych. W tym roku klasy są bardzo liczne, niektóre mają ponad 30 uczniów.

Początek roku odbył się oczywiście w reżimie sanitarnym. O godzinie 9:00 z dyrekcją szkoły oraz nauczycielami w sali gimnastycznej spotkali się pierwszoklasiści. Pierwszy raz w szkole, więc to zrozumiałe, że wymagali szczególnej atencji.

Złożyli ślubowanie i zostali pasowani przez dyrektor Julię Jakubowską na uczniów Osiemdziesiątki.

Dyrektor J. Jakubowska przypomniała o ograniczeniach, jakie wniosła w życie szkoły pandemia, zaapelowała o utrzymywanie reżimu sanitarnego dla bezpieczeństwa całej szkolnej społeczności. Przypomniała również o najważniejszych zapisach szkolnego regulaminu. Zaapelowała o zachowanie szczególnego bezpieczeństwa w związku z budową hali sportowej, część terenu szkoły została odgrodzona i tam obowiązuje zakaz wstępu - przypomniała.

W swoim wystąpieniu zwróciła również uwagę na historyczny charakter wrześniowej daty – 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Wszystkim uczniom życzyła udanego startu w nowej szkole, dobrych relacji z rówieśnikami i owocnej nauki.

Uczniowie pozostałych klas spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych. Te spotkania odbyły się w dwóch turach o godzinie 9:00 i 11:00. Wychowawcy podali najważniejsze informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego, a dyrektor Julia Jakubowska za pośrednictwem szkolnego radiowęzła przekazała niezbędne wskazówki dotyczące nowego roku szkolnego. Wyraziła nadzieję, że nauka w systemie stacjonarnym nie zostanie zakłócona przez pandemię.

gbg