W szkole przepracował 52 lata ...

05-10-2021 14:53

Nie żyje Bogumił Taźbirowski – wieloletni nauczyciel, miał 81 lat, zmarł  1 października.

Cale swoje zawodowe życie związany był z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie. Pracę w szkole rozpoczął  1 września 1961 roku w 1997 przeszedł na emeryturę, ale  ze szkołą się nie rozstał, nadal prowadził zajęcia, chociaż w niepełnym wymiarze godzin, do 2013 roku. W latach 1982 - 1987 pełnił funkcję wicedyrektora  szkoły,  a następnie od 1987 roku kierownika szkolenia praktycznego. W sumie w szkole przepracował 52 lata.

W pamięci  koleżanek i kolegów zapisał się jako człowiek otwarty, życzliwy, pogodny o niezwykle wysokiej kulturze osobistej. W kontaktach zawodowych profesjonalny, oferujący pomoc w każdej sprawie, dla każdego miał dobre słowo – wspominają go ci, którzy z nim pracowali.

Boguś, bo tak do niego zwracano się w sytuacjach mniej oficjalnych, był duszą towarzystwa, potrafił wyjątkowo barwnie opowiadać, dowcipami sypał jak z rękawa.

- Niezwykle szarmancki wobec kobiet, kochał taniec, a jeśli trzeba było zaśpiewać, zawsze można było na niego liczyć, w końcu występował w Chórze Nauczycielskim, spotkania towarzyskie z jego udziałem zawsze były rozśpiewane - wspominają koleżanki.  Przez całe życie zawodowe  oddany szkole, niezwykle zaangażowany w pracę.

I taki pozostanie w pamięci kolegów i koleżanek z pracy.

g