Dulska w Osiemdziesiątce

07-10-2021 14:50

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego  w tym roku, podobnie jak w latach minionych włączył się w akcję Narodowego Czytania 2021.  W jubileuszowym, 10 wydaniu czytaliśmy w tym roku „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Narodowe Czytanie w Osiemdziesiątce odbyło się 30 września.  Połączone zostało z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania, który miał miejsce 29 września. W bibliotece szkolnej odbyło się  głośne czytanie „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. W wydarzeniu wzięła m.in. udział klasa IIIa liceum o profilu artystyczno-medialnym  i klasa II a liceum.

Uczniowie musieli zaznajomić się z tekstem, dokonać podziału na role i opanować ruch sceniczny. W rezultacie czytanie z elementami inscenizacji wyszło im znakomicie. Nie lada wyzwaniem było zarówno wcielić się w role tak, by oddać charakter postaci, jak i zainteresować występem słuchaczy i widzów jednocześnie. Zajęcia przeprowadzone w takiej formie stanowiły dla uczniów ciekawą alternatywę dla tradycyjnych lekcji w klasie.

Za rok nasza szkoła zapewne ponownie weźmie udział w tym wydarzeniu, a uczniowie być może zmierzą się z innym gatunkiem literackim i po raz kolejny pokażą swoje umiejętności aktorskie. Julia Kalinowska