Trio-basket w Garbolewskim

28-03-2022 10:30

Turniej Trio - Basket ma w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego już kilkuletnią tradycję. Przed epidemią Covid-19 były to zawody z udziałem szkół ponadgimnazjalnych powiatu sochaczewskiego, a Turniej miał rangę  Szkolnych Mistrzostw Sochaczewa w Trio Basket. W tym roku, z wiadomych względów, jego zasięg został ograniczony wyłącznie do zespołów ZS CKP.

Wtorek 22 marca minął więc w „Osiemdziesiątce” pod znakiem koszykówki. Już po raz dziewiąty na parkiecie szkolnej sali gimnastycznej spotkali się miłośnicy tej, bądź co bądź, olimpijskiej dyscypliny sportowej. Tym razem rywalizowano o puchary dyrektor Szkoły Julii Jakubowskiej. Chociaż był to turniej wewnątrzszkolny, a nie jak do tej pory Mistrzostwa Sochaczewa, emocji nie brakowało.

Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn męskich i cztery dziewczęta, które zagrały w udo-basket. Marta Charazińska i Karolina Reszka wygrały 7:3 z Aleksandrą Karwaszewską i Weroniką Budzyńską – brawa dla dziewczyn za determinację i sportowego ducha, którego wniosły do zawodów.

W turnieju męskim, zwyciężył zespół Chłopcy ZPW. W finale pokonali 10:8 Koper Squad.

- Zwycięstwo jest ważne, ale najważniejsza jest aktywność fizyczna i dobra zabawa i niech to będzie dobry prognostyk, wierzymy, że kolejny turniej odbędzie się już w nowej sali gimnastycznej - mówiła dyrektor Julia Jakubowska dziękując i gratulując zawodnikom. Przygotowano dla nich pamiątkowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez dyrekcję szkoły oraz Starostwo Powiatowe w Sochaczewie.

A ponieważ nie samym sportem uczeń żyje, zwycięskie zespoły otrzymały również od Kamila Dybca wejściówki na dowolnie wybrany film w Kinie Odeon. Kolejny Turniej  za rok i mamy nadzieję, że w formule sprzed epidemii.

Szczegółowe wyniki turnieju:

I runda

Absztykanci – Nerf Miner 6:3

Koper Squad – Zespół D 5:4

Chłopaki ZPW – Skute Bobo 7:5

Team Najman – Pierwsza ajti 4:3

Półfinały

Koper Squad – Absztykanci 12:6

Chłopaki ZPW – Team Najman 5:2

Finał

Chłopaki ZPW – Koper Squad 10:8

Repasaże