Dzień otwarty w ZS CKP

25-04-2022 15:13

Dnia 21 kwietnia 2022 roku Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego zaprosił w swe gościnne progi uczniów klas ósmych, ich rodziców i nauczycieli na Dzień Otwarty. Dyrekcja, grono pedagogiczne  i obecni uczniowie chcieli pokazać przyszłym pierwszakom szkołę „od podszewki”, oraz to, jak wygląda zwykły dzień nauki.

Dzień Otwarty rozpoczął się o 13.00 spotkaniem w sali gimnastycznej. Pani wicedyrektor Lucyna Sobieraj przywitała zgromadzonych gości i w kilku zdaniach przedstawiła najważniejsze fakty dotyczące Osiemdziesiątki. Następnie sceną zawładnęli uczniowie klas pierwszych, którzy swym młodszym koleżankom i kolegom w zabawny i dowcipny sposób zaprezentowali typy szkół, do których można uczęszczać w Garbolewskim  – Liceum, Technikum i Szkołę Branżową oraz klasy, które zostaną utworzone od września (turystyczno – rehabilitacyjną w LO, technika budownictwa, mechanika, elektryka, logistyka, spedytora, informatyka w Technikum i 3 klasy w Szkole Branżowej Pierwszego Stopnia, w których będzie w sumie do wyboru 25 zawodów). Podczas części artystycznej przedstawiciele społeczności szkolnej starali się pokazać, że ZS CKP to szkoła wielu możliwości, która nie tylko kształci w zawodach, które są zawodami przyszłości i na które będzie wzrastać zapotrzebowanie na lokalnym rynku pracy, ale proponuje także działania, które pozwalają rozwijać zainteresowania, ciekawie i aktywnie spędzać czas wolny i włączyć się w pomoc innym. Ponieważ sport stanowi istotny element edukacji w Osiemdziesiątce, nie mogło go zabraknąć i na Dniu Otwartym. Pan Jakub Seklecki (nauczyciel w-f i trener) przedstawił dyscypliny sportowe, które mogą uprawiać uczniowie, a kilku z nich dało pokaz swych umiejętności w koszykówce i rugby. Po emocjach sportowych przyszedł czas na wyciszenie podczas recitalu Julii Matczak – uczennicy klasy 3alp.

Po części oficjalnej przyszli uczniowie mieli możliwość odbycia spacerów po budynkach szkolnych, zajrzenia dosłownie w każde miejsce, przeprowadzenia rozmów z uczniami i nauczycielami, obejrzenia pracowni, odbycia spotkań, które miały na celu szczegółowe omówienie poszczególnych zawodów, w których można się kształcić w Garbolewskim, a także  sprawdzenie swoich predyspozycji do danego zawodu. Na stoiskach usytuowanych na korytarzu na pierwszym piętrze była okazja do zapoznania się z historią szkoły i jej teraźniejszością – kołami zainteresowań, organizacjami działającymi w placówce, programami unijnymi i zawodowymi, w których Osiemdziesiątka uczestniczy, a także firmami, uczelniami i instytucjami, które współpracują z ZS CKP.

Dzień Otwarty był bardzo udanym wydarzeniem. ZS CKP gościł bardzo wielu młodych ludzi z okolicznych szkół podstawowych, którzy, o czym można było posłuchać podczas rozmów w kuluarach, byli pod dużym wrażeniem szkoły i deklarowali, że chętnie podejmą w niej naukę.

Wobec tego dziękujemy za wizytę i do zobaczenia.

M. Sz.

Zdjęcia – Szkolne Koło Fotograficzne