WYCIECZKA DO MIEJSA PAMIĘCI AUSCHWITZ- BIRKENAU

29-04-2022 11:16

WYCIECZKA DO MIEJSA PAMIĘCI

AUSCHWITZ- BIRKENAU

12 kwietnia 2022r. maturzyści oraz uczniowie klasy 3ZP i 2ET wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Oświęcimia. Celem wyprawy był Auschwitz-Birkenau, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady.

Pod opieką przewodników zwiedzili wystawę stałą oraz obiekty na terenie obozu Auschwitz I. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do obozu Auschwitz II-Birkenau, gdzie zwiedzili najważniejsze obiekty poobozowe: rampę wyładowczą, ruiny komór gazowych i krematoriów oraz baraki więźniarskie. Odwiedzane miejsca, eksponaty muzealne zrobiły ogromne wrażenie na zwiedzających. Była to prawdziwa lekcja historii o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w czasie II wojny światowej. Wydarzeniach o których musimy w sposób szczególny pamiętać, zwłaszcza w czasie, kiedy za naszą wschodnią granicą historia się powtarza.