Maturzyści Osiemdziesiątki

02-05-2022 10:46

Maturzyści Osiemdziesiątki pożegnali się ze szkołą

29 kwietnia godzina 12.00 uroczyste  zakończenie roku szkolnego dla maturzystów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego.  Tego dnia 150 odebrało świadectwa ukończenia szkoły, w tym wielu z czerwonym paskiem albo bardzo wysoką średnią ocen na świadectwie. W gronie absolwentów znalazły się: jedna klasa liceum ogólnokształcącego, 5 klas technikum i jedna klasa liceum ogólnokształcącego dla dorosłych.

- To dla nas bardzo radosny dzień mówi Mateusz Skonecki z IVdt  Technikum, ale jednocześnie trochę smutny, rozstajemy się ze szkołą, w której spędziliśmy 5 lat i teraz zamykamy pewien etap w życiu, wkraczamy w kolejny, który jest wielką niewiadomą. Radość miesza się ze smutkiem.

Zakończenie roku szkolnego, jak zawsze w ZS CKP tak i tym razem, miało bardzo uroczysty przebieg. Uczniowie i nauczyciele spotkali się w szkolnej sali gimnastycznej. Dyrektor Julia Jakubowska   składając życzenia absolwentom szkoły dziękowała za wspólnie spędzone lata, za wysiłek włożony w naukę, wysiłek, który służył im i szkole. Życząc  powodzenia na egzaminach i w życiu podkreśliła, że niełatwo żegnać się z uczniami, z którymi spędziło się w szkole kilka lat.

Maturzyści z rąk dyrektor Julii Jakubowskiej i wychowawców odebrali  świadectwa  oraz nagrody za osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne. Nagrody starosty sochaczewskiego za najwyższe średnie ocen otrzymali: Konrad Lipiński i Marta Charazińska z klasy IIIalg – najwyższe średnie ocen w liceum ogólnokształcącym oraz Edyta Wasilewska z 4bt - najwyższa średnia w technikum.

Były słowa pożegnania od  abiturientów, w imieniu których wystąpił Jakub Dąbrowski i życzenia dla maturzystów od  społeczności szkolnej, które złożyła Julia Kalinowska z klasy III alp. Uroczystość poprowadzili  z wdziękiem profesjonalistów: Julia Matczak i Szymon Monew z klasy IIIalp.

Były oczywiści kwiaty dla wychowawców i  dyrekcji wraz z podziękowaniami za wyrozumiałość, troskę i cierpliwość. To również tradycja, tak jak wyjątkowa elegancja tego dnia, maturzyści postarali się, by wyglądać wyjątkowo i zaprezentować się z jak najlepszej strony. Szyk i elegancja - tego wymagały okoliczności.

Na finał uroczystości Julia Matczak zaśpiewała słynny przebój Elektrycznych Gitar „To już jest koniec” zabrzmiał wyjątkowo radośnie,  jak zapowiedź nowego rozdziału w życiu i towarzyszyły mu gromkie brawa.

Powodzenia na maturze, takie życzenia otrzymali  maturzyści od dyrekcji, nauczycieli i swoich wychowawców, a wicedyrektor Anna Majcher  przypomniała również o  podstawowych zasadach, które obowiązują na egzaminie maturalnym.

Powodzenia

gbg