Garbolewski tropi matematyczne i fizyczne zależności

17-05-2022 22:29

Garbolewski tropi matematyczne i fizyczne zależności

Dnia 16 maja 2022 roku, po raz kolejny, uczniowie ZS CKP mieli możliwość wysłuchania wykładu w ramach współpracy z Wojskową Akademią Techniczną, która przeszło 2 lata temu objęła szkołę swoim patronatem. Tym razem w tej formie zdobywania wiedzy uczestniczyli uczniowie trzeciej klasy liceum i trzeciej klasy Szkoły Branżowej. Wykład pod tytułem „Między matematyką a fizyką” wygłosił dr hab. Leszek Pysiak z Instytutu Matematyki i Kryptologii Wydział Cybernetyki. Słuchacze, w przystępny sposób, zostali zaznajomieni z matematycznymi i fizycznymi teoriami i problemami, oraz korelacją fizyki z matematyką. Podczas wykładu nie zabrakło ciekawostek i anegdot dotyczących tych dwóch trudnych, ale jakże pasjonujących nauk.

Taka forma zajęć jest atrakcyjna dla uczniów, dostarcza im nowych informacji i z pewnością będzie kontynuowana, tak by klasy, które jeszcze nie uczestniczyły w wykładach, także mogły w przyszłości skorzystać  - obiecuje nauczycielka fizyki pani Małgorzata Buczek, która koordynowała w mijającym roku szkolnym kilka wykładów dla uczniów Osiemdziesiątki. Najbliższa okazja do wzięcia udziału w tego typu zajęciach będzie już 6 czerwca. Wtedy odbędzie się kolejny wykład on-line, tym razem dotyczący dziedziny wojskowości.

M.Sz.