ZS CKP z rewizytą w PERI

20-06-2022 12:13

ZS CKP z rewizytą w PERI

Dnia 15 czerwca 2022 r. uczniowie klasy 3atg kształcący się w zawodzie technik mechanik pod opieką pani kierownik szkolenia praktycznego Ewy Janus i nauczycielki języka niemieckiego pani Magdaleny Szczepańskiej udali się do siedziby firmy PERI Polska Sp. z o.o. Deskowanie, Rusztowania, Doradztwo Techniczne mieszczącej się w Płochocinie. Wizyta ta była kolejnym działaniem mającym na celu pogłębienie współpracy pomiędzy ZS CKP a firmą PERI. Wcześniej przedstawiciele firmy odbyli spotkanie z panią dyrektor Julią Jakubowską, podczas którego zostały nakreślone cele, oczekiwania i warunki współpracy. Następnie, osoby odpowiedzialne za kształcenie zawodowe:  pani Ewa Janus i pan Maciej Wódka wizytowali siedzibę firmy w Płochocinie. 27 kwietnia 2022 r. przedstawiciele firmy PERI – pan Grzegorz Kudła (kierownik CL) i pan Cezary Małecki (projektant) spotkali się w szkole z uczniami klas trzecich i czwartych technikum, kształcących się w zawodach technik mechanik, technik elektryk i technik budownictwa, by opowiedzieć o PERI, jej historii, produktach i działaniach na arenie międzynarodowej. Kolejnym krokiem ku owocnej współpracy była wizyta uczniów w firmie, podczas której mogli na własne oczy zobaczyć, jak funkcjonuje PERI, jakie produkty wytwarza i jak się ten proces odbywa. Wizyta rozpoczęła się o godzinie 10.00. Zostaliśmy przywitani przez przedstawicielkę firmy, która zorganizowała dla nas tę wycieczkę i towarzyszyła nam podczas zwiedzania. Pan Grzegorz Kudła – kierownik Centrum Logistycznego wyświetlił film PERI Image i przedstawił zasady BHP, których należało bezwzględnie przestrzegać podczas przemieszczania się po firmie. Następnie pan Piotr Zakrzewski – inżynier technolog zaprosił nas do hali wystawowej, w której zaprezentował i omówił systemy deskowania oraz pomosty i rusztowania, projektowane i wytwarzane przez pracowników PERI, a także przedstawił budynki z różnych części świata, przy budowie których korzystano z zaprezentowanych nam technologicznych rozwiązań. Po części teoretycznej nadszedł czas na zwiedzanie hal produkcyjnych i Centrum Logistycznego. Naszym przewodnikiem był pan Grzegorz Kudła, który nie tylko w przystępny sposób opowiadał o procesach produkcyjnych, które obserwowaliśmy, ale także zadawał zagadki matematyczne i zachęcał do spróbowania samodzielnej obsługi niektórych maszyn. Około 14.00 zostaliśmy zaproszeni do kantyny, w której ugoszczono nas pysznym obiadem. Następnie przeszliśmy do sali konferencyjnej, w której odbyło się spotkanie podsumowujące naszą wizytę w firmie, podczas którego była jeszcze możliwość zadawania pytań i wzięcia udziału w konkursie.

Dziękujemy bardzo przedstawicielom firmy za zaproszenie nas do firmy i zapewnienie transportu w obie strony. Cieszymy się, że współpraca naszej szkoły z kolejną firmą staje się coraz bardziej perspektywiczna i stwarza możliwość uczniom ZS CKP zdobycia nowej wiedzy i umiejętności. W przyszłym roku szkolnym planowane są kolejne wspólne działania Garbolewskiego i PERI, o których będziemy na bieżąco informować.

M.Sz.