Nagroda specjalna dla Cichacza

20-06-2022 12:36

Nagroda specjalna dla Cichacza

Wzięliśmy udział w Konkursie dziennikarskim: „Jak zostać rzetelnym i interesującym dziennikarzem w epoce informacji”. Konkurs organizowany jest od 18 lat, wpisał się więc w kalendarz kulturalnych działań  zarówno Starostwa Powiatowego w Sochaczewie jak również Szkoły Podstawowej w Budkach Piaseckich.

Jego uczestnicy wysyłają swoje autorskie, nigdzie niedrukowane teksty i redagowane gazetki. Tematyka oczywiście szkolna i lokalna. Jak zauważył wręczający nagrody rzecznik Starostwa Marcin Odolczyk, od kilku lat obserwowany jest następujący trend - w różnego typu konkursach, maleje w udział uczniów szkół ponadpodstawowych. To znaczy, że należymy do tych szkół średnich, które jednak angażują się w „ponadplanowe” działania.

Wysłaliśmy gazetkę redagowaną przez uczniów klasy III a Liceum Ogólnokształcącego przy  udziale  kolegów z IIIe Technikum. 13 czerwca uczestniczyliśmy w uroczystości ogłoszenia wyników. Otrzymaliśmy nagrodę specjalną, gratulacje od organizatorów i  karnet do EMPIK-u – do podziału w redakcji.

W samej uroczystości wręczenia nagród udział wzięli: Julia Matczak, Denis Pysaniuk, który zadebiutował przy składzie gazetki - Mateusz Borowski i Szymon Monew. Było miło: sesja fotograficzna, gratulacje i wypowiedzi dla Radia Sochaczew. Poczuliśmy się jak prawdziwi dziennikarze i oczywiście mamy nadzieję, że kolejne numery  naszego szkolnego Cichacza2 będą jeszcze lepsze.

gbg