Nareszcie wakacje i wielka radość uczniów!

29-06-2022 11:51

Nareszcie wakacje i wielka radość uczniów!

Świadectwa z czerwonym paskiem dla uczniów, kwiaty dla nauczycieli i nagrody dla najlepszych!

Radości z zakończenia roku szkolnego i powitania wakacji nie kryli uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego, którzy 24 czerwca po raz ostatni, w tym roku szkolnym, spotkali się na boisku szkolnym. Wspaniała pogoda, radosne nastroje i dwa miesiące luzu, czegoż chcieć jeszcze!

Świadectwa promocyjne i świadectwa ukończenia szkoły  otrzymało około 800 uczniów klas I –III. Miesiąc temu ze szkołą pożegnali się maturzyści. Teraz świadectwa ukończenia szkoły otrzymali absolwenci Szkoły Branżowej I stopnia – 112 osób -  a pozostali świadectwa promocyjne.

Jak zawsze byli wyróżnieni, czyli ci z najwyższą średnią, jeśli wyniosła ona 4,75 otrzymali świadectwo z paskiem. Taką średnią może pochwalić się w szkole  7 uczniów: 3 Technikum, 2 Liceum Ogólnokształcącego i 2 z Branżowej Szkoły I stopnia.

Nagrody Starosty Powiatu Sochaczewskiego w postaci bonów podarunkowych do EMPiK-u otrzymali: Piotr Olkowicz, Aleksandra Wiciak i Kinga Stalpińska. Jeśli chodzi o nagrody dyrektora szkoły ufundowane przed Radę Rodziców to powędrowały one do około 100 osób. Niestety, niektórym przydarzyły się również poprawki – otrzymało je 30 osób i pewnie zmącą im one wakacyjny wypoczynek, miejmy nadzieję, że i z tym się uporają.

Na uroczystości zakończenia roku szkolnego obecne były: Wioletta Gzik-Janiak - prezes Cechu Rzemiosł Różnych - wręczyła nagrody dla najlepszych uczniów w wybranych zawodach oraz przewodnicząca Rady Rodziców Iwona Dymowska.

Dyrektor szkoły Julia Jakubowska gratulując uczniom powiedziała, że nie był to dla nich łatwy rok. Na początku epidemia i nauka zdalna, a potem wojna w Ukrainie. Z takimi wydarzeniami musieli zmierzyć się, niektórzy już na starcie. Dyrektor szkoły wyraziła nadzieję, że wszyscy uczniowie spędzą wakacje bezpiecznie  i wrócą do szkoły pozytywnie nastawieni i tego im życzymy.

gbg