Nowy rok szkolny i nowe wyzwania w „Osiemdziesiątce”

04-09-2022 11:43

Nowy rok szkolny i nowe wyzwania w „Osiemdziesiątce”

1000 uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego. Jak zawsze największe emocje towarzyszyły tym, którzy rozpoczynają swoją naukę  w „Osiemdziesiątce”. W tym roku to 282 uczniów.

Największa grupa, 155 uczniów, będą w technikum, w tym roku w klasach: Ia – profil: mechanik i technik elektryk,  1 b - technik budownictwa, 1c - technik logistyk oraz Id technik logistyk i technik spedytor będzie też 1 e - technik informatyk. Drugą  bardzo liczną grupę stanowią uczniowie szkoły branżowej  I stopnia – naukę podejmuje w niej 98 uczniów, natomiast w jednej klasie liceum o profilu rehabilitacyjno- turystycznym 29 uczniów.

Pierwszoklasiści spotkali się z dyr. Julią Jakubowską oraz wychowawcami w  sali gimnastycznej, natomiast pozostali uczniowie  odbyli spotkania z wychowawcami już w przydzielonych im salach lekcyjnych.

Pierwszoklasiści, zgodnie z tradycją szkoły, złożyli ślubowanie, a następnie  zostali przez dyrektor Julię Jakubowską pasowani na uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego i otrzymali pamiątkowe akty ślubowania.

Nowy rok szkolny rozpoczną w Osiemdziesiątce również uczniowie z zagranicy: głównie z Ukrainy,  na razie na listach figuruje 12 nazwisk.

Dyrektor Julia Jakubowska życzyła pierwszoklasistom powodzenia w nowej szkole, dla wielu będzie to ogromna zmiana: nowe przedmioty, nowi nauczyciele, nowi koledzy. Na pewno mogą liczyć na  wszelką pomoc, merytoryczną, psychologiczną, pedagogiczną, tym bardziej, że od nowego roku szkolnego, zgodnie z wytycznymi ministerstwa, w szkole do dyspozycji uczniów jest pedagog specjalny.

W tym roku wiele zmian czeka zarówno uczniów  jak i nauczycieli. Najważniejsza  to matura w nowej formule. Podejdzie do niej pierwszy rocznik tych, którzy ukończyli ośmioletnią szkołę podstawową i skończą czteroletnie liceum. Zmienia się sytuacja międzynarodowa, a to również wpływa na  szkolne programy, w których pojawiają się nowe elementy, jak chociażby w edukacji dla bezpieczeństwa. Nie będą to jedyne wyzwania.

Życzymy powodzenia

gbg