INTEGRACJA KLAS PIERWSZYCH

07-10-2022 15:00

Piątego października klasy pierwsze LO i Technikum wraz ze swoimi wychowawcami wzięły udział w integracji. Nasz wyjazd zaczęliśmy od przejazdu kolejką wąskotorową do Osady Puszczańskiej, znajdującej się na skraju Puszczy Kampinoskiej.
Na miejscu, panie pedagog wraz z wychowawcami zorganizowały uczniom ciekawe formy integracji. Na rozgrzewkę – każda klasa miała za zadanie napisać wiersz albo piosenkę na temat swojego profilu kształcenia, uwzględniając wylosowane wcześniej 3 słowa. Pierwszoklasiści okazali się dobrymi poetami. Było zabawnie i wesoło.😊
Kolejnym wyzwaniem okazała się ,,żywa piramida’’ - 15 osób utworzyło ,,piramidę do nieba” na jednej kartce papieru. Uczniowie pokazali swoją pomysłowość, kreatywność i siłę. Część sprawdzała swoje umiejętności malarskie. ,,Z zamkniętymi oczami” - kolejna zabawa miała pobudzić ich  wyobraźnię i umiejętność współpracy w grupie.
Nie zabrakło również aktywności sportowej. Dużym powodzeniem cieszyło się przeciąganie liny, jak również gra w piłkę siatkową i nożną. Po aktywnej zabawie przyszedł czas na odpoczynek i wspólne pieczenie kiełbasek...(były też pianki i inne pyszności).
Humory wszystkim dopisywały, pogoda wspaniała. Wspomnienia z integracji zostaną z nami na długo. Na pewno wyjazd integracyjny pozwolił pierwszoklasistom lepiej się poznać.