Dzień Edukacji

20-10-2022 10:07

Dzień Edukacji

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w poniedziałek, 17 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem nauczycieli i uczniów.  Stało się ono okazją do złożenia całej kadrze pedagogicznej i pracownikom oświaty najlepszych życzeń, które przekazali: Jolanta Gonta - starosta sochaczewski, Tadeusz Głuchowski – wicestarosta, Andrzej Kierzkowski – przewodniczący Rady Powiatu oraz Urszula Opasiak – dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji.

Starosta Jolanta Gonta powiedziała: – Mimo trudnej sytuacji inwestujemy w oświatę zarówno w infrastrukturę, jak i w człowieka poprzez realizację ważnych programów np. Erasmus, by tym samym kompetencje zarówno uczniów, jak i nauczycieli były coraz wyższe.

- Szkoła to nie tylko edukacja, to nie tylko nauka – to jest też wychowanie – wychowanie w duchu patriotycznym.

Podczas uroczystości wręczono także stypendia starosty sochaczewskiego uczniom szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest powiat. W ten sposób nagrodzono stypendystów za wybitne i bardzo dobre wyniki w nauce za II semestr roku szkolnego 2021/2022.  Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły, w tym gronie gratulacje przyjęli: Piotr Olkowicz IVctg, Aleksandra Łukasik IIIa lo, Waldemar Leszczynski IVc technikum i Julia Jagła IIIz. Ponadto  za wybitne osiągnięcia sportowe nagrodzeni zostali Oktawian Polakowski IVb technikum i Jakub Fabisiak IVbtp.

Tego dnia wyróżnieni zostali również dyrektorzy i nauczyciele placówek powiatowych, a nauczyciele, którzy zdobyli wyższy stopień awansu zawodowego złożyli uroczyste ślubowanie. W naszej szkole tytuł nauczyciela mianowanego otrzymała Martyna Gąsiorowska.

PS

W przededniu Dnia Edukacji również my też świętowaliśmy. Uczniowie wykorzystali szkolny radiowęzeł, żeby  przesłać życzenia nauczycielom i wychowawcom – jak się okazało dobór repertuaru  to był w wielu wypadkach „strzał w dziesiątkę” - pomysł  nowego samorządu szkolnego.  Poza tym były oczywiście kwiatki, czekoladki ale nie tylko, pojawiały się też laurki i konfiturki!  Prawdziwe!